Założenie sklepu internetowego to znacząca sprawa, zatem upewnij się, że wszystkiego odpowiednio dopilnowałeś


Powołanie do życia sklepiku w sieci może zdawać się proste, ale tak naprawdę trzeba dopełnić wielu kwestii, by działać zgodnie z obowiązującym prawem.
Jedną z bardzo ważnych spraw, których trzeba w takim wypadku dopilnować, jest regulamin prowadzonego sklepu.


Również sklepik w sieci wymaga regulaminu


klauzule niedozwolone rejestr
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com


W przypadku, kiedy chce się uruchomić sklep w sieci, koniecznie należy powołać do życia regulamin sklepu internetowego. Każdy sklepik powinien udostępniać taki regulamin, a sprzedaż online bynajmniej nie zwalnia z tego wymogu. Taki regulamin powinien być dostępny w witrynie sklepu oraz czytelnie oznaczony, aby każdy klient miał szansę się - odnośnik do serwisu - z jego zapisem zapoznać.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju branżowe posty? Zatem naciśnij to i przeczytaj nasze następne wpisy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

W chwili, jeśli potrzebuje się podobnego regulaminu, lecz boi się, że samemu nie podoła się jego utworzeniu, można poszukać gotowego wzoru w sieci. Taki regulamin lepiej pokazać prawnikowi, żeby mieć gwarancję, że działa się zgodnie z przepisami.


Nie zapominaj o klauzulach niedozwolonych


przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com


To wyjątkowo istotne, by stworzyć zapis, który jest w zgodzie z aktualnymi przepisami, przez to powinno się myśleć o klauzulach niedozwolonych. Jeżeli chce się sprawdzić, jak przedstawiają się klauzule niedozwolone rejestr ich wyszuka się w internecie, w serwisie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (rejestr kluzuli niedozwolonych).
Zapoznając się ze wspomnianym zapisem, uniknie się opublikowania w regulaminie sprzedaży oraz w umowach konsumenckich zabronionych zapisów. Z racji iż rejestr ten okazuje się całkiem jawny, żaden właściciel firmy nie powinien zasłaniać się jego nieznajomością.

Tags: rzeczy, firmy, dostęp, internecie