Zamierzasz zostać doradcą podatkowym? Sprawdź, co musisz zrobić


Zawód doradcy podatkowego jest współcześnie bardzo cenionym zawodem. Nieprzerwanie poszukuje się rzetelnych doradców, którzy świadczą sumienne usługi oraz są w stanie rozwiązać problemy, z którymi przychodzą do nich klienci. Dlatego warto jest zastanowić się nad tą profesją, jeżeli nadal nie wybraliśmy, co chcielibyśmy robić w życiu. Jakie warunki trzeba spełnić?


finanse
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Kluczowym czynnikiem jest oczywiście wykształcenie uwierzytelnione zaliczonym egzaminem.

Jeśli niniejszy post jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę, która także prezentuje podobne materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

Egzamin przeprowadzany jest przez Państwową Komisję Egzaminacyjną, jaka sprawdza czy kandydat jest gotowy do świadczenia charakteryzowanego stanowiska i pod kątem teoretycznym, i pod kątem praktycznym. Do najistotniejszych zagadnień należą na przykład źródła prawa, administracja finansowa lub rachunkowość.

Egzamin obejmuje nie tylko część pisemną, lecz także część ustną, jaka może być zdawana tylko pod warunkiem zaliczenia części pisemnej. Jeżeli kandydat nie wykaże się właściwą znajomością zagadnień, kolejny raz może pójść na egzamin dopiero po trzech miesiącach. Egzamin nie jest końcem zmagań potencjalnego kandydata. Jeśli chciałbyś proponować usługi podatkowe, musisz oprócz tego odbyć dwuletnią praktykę zawodową - idź na stronę. Na praktykę nie muszą iść osoby, które już są zatrudnione między innymi na stanowisku księgowego, radcy prawnego czy biegłego rewidenta.


Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o wpis na listę doradców podatkowych. Należy to wykonać w ciągu trzech lat od zdania powyższego egzaminu.

Zainteresowała Cię przedstawiana tematyka? Poznaj więc poza tym ten wciągający artykuł (https://rankingkont.pl/darmowe-konta-bankowe-ranking-darmowych-kont/) - to też bardzo cenne źródło informacji.

Do wymogów zalicza się również posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, jak również
finanse
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
nieposzlakowanego charakteru, co świadczy o tym, że kandydat będzie właściwie i umiejętnie wykonywać zawód.

Na koniec warto jest poznać zadania, które pełni osoba świadcząca niniejszy zawód. Do kluczowych zalicza się udzielanie rad podatnikom czy innym osobom interesującym się zagadnieniami podatkowymi. W ich imieniu doradcy podatkowi prowadzą również księgi wykorzystywane do celów podatkowych, bez których nie można obyć się kierując działalnością gospodarczą. Co więcej w firmie doradczej można prosić o przygotowanie deklaracji podatkowej, która jest obowiązkiem każdego podatnika oraz o reprezentację przed organami administracji publicznej. Jeżeli w takim razie zamierzasz zostać doradcą podatkowym, już dzisiaj możesz wejść na drogę, jaka zaprowadzi cię do tego celu.

Tags: usługi, gospodarka, Rachunkowość, zawód