Zakładasz swój biznes w sieci? Musisz zasięgnąć porady profesjonalnego prawnika!


W dzisiejszych czasach właściwie wszystko można kupić w sieci, z czego skrupulatnie korzysta niemalże każdy z nas, każdego roku znacząco zwiększając odsetek zakupów robionych w internecie. Nic więc dziwnego, iż sklepy online wyrastają niemal jak prawdziwe grzyby po deszczu - tym bardziej, że otworzenie takiego sklepu jest zazwyczaj znacznie prostsze niż otwarcie sklepu stacjonarnego i nie wymaga aż tak wielkich nakładów finansowych.


reklama - panorama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Czy Ty także zastanawiałeś się nad otworzeniem takiego biznesu?
Moneta euro
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Chociaż prowadzenie sklepu internetowego wydaje nam się praktycznie banalne, istnieje wiele kruczków prawnych, o których prawdopodobnie zupełnie nie masz najmniejszego pojęcia. Czy wiesz przykładowo, jak prawidłowo skonstruować Regulamin sklepu online? Czy myślałeś kiedyś nad tym, że powinieneś gdzieś zarejestrować bazę subskrybentów newslettera? Czy nawet jeżeli wiesz, czym konkretnie są klauzule niedozwolone rejestr ich jest Ci porządnie znany? - ciekawa historia Jeśli co najmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś negatywnie, wówczas zdecydowanie powinieneś przed otworzeniem sklepu online zasięgnąć rady dobrego prawnika.

Jeśli potrzebne Ci uzupełniające dane na omawiany tutaj wątek, to bez wątpienia potrzebne Ci to cenne i wiarygodne źródło.

Tylko wówczas będziesz mieć gwarancję, iż wszystko pójdzie zgodnie z planem. Klauzule niedozwolone rejestr zawsze dobrze znać, bo za ich używanie może spotkać Cię naprawdę wielka kara - dobry prawnik pomoże Ci tego uniknąć.


Czego powinieneś od niego wymagać?


Między innymi musisz poprosić go o to, żeby stworzył dla Ciebie regulamin sklepu internetowego - regulamin dotyczący sklepu. Nie może on z pewnością zawierać klauzul niedozwolonych, jednak jednocześnie nie może dawać nieuczciwym kupującym możliwości wykorzystania Cię.


Następnie musicie wspólnie z prawnikiem opracować wzór odstąpienia od umowy - aktualnie każdy kupujący ma prawo odesłać rzecz do sklepu on-line w ciągu czternastu dni bez podawania przyczyny, więc bez wątpliwości powinieneś przygotować się również na taką możliwość - dbanie o prawa kupujących jest bardzo ważne!

Tags: sieci, Regulamin, klientów