Za jakie straty przysługuje nam odszkodowanie powypadkowe?


Stare powiedzenie mówi, że wypadki chodzą po ludziach. Jeżeli Ty również okazałeś się takim pechowcem i przydarzył Ci się wypadek w pracy lub w drodze do lub z pracy, to możesz liczyć na odszkodowanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


odszkodowania powypadkowe
Author: Julian Stallabrass
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli jednak wypadek nie miał nic wspólnego z pracą, to żadne zadośćuczynienie z tej instytucji nam nie przysługuje.
Pewną ciekawą nowinką dla niektórych osób może być to, że jeśli to nie my jesteśmy sprawcami wypadku, moglibyśmy mieć nadzieję na odszkodowanie z OC winowajcy. Każdy, kto jest poszkodowanym w wyniku wypadku drogowego posiada taką możliwość.

To warte przeczytania materiały, zatem nie ociągaj się i sprawdź je - to analogiczna tematyka, która jest niewątpliwie godna zainteresowania.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC, to suma gwarancyjna równa się aż 5 milionów euro za jedno tylko wydarzenie. Jeżeli z kolei mowa o stratach majątkowych, to suma gwarancyjna równa się 1 milion euro. Tego typu sumy na pewno mogą pokryć wiele szkód, które powstały wskutek nieszczęśliwych wypadków drogowych. Kiedy wnosimy do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawę o odszkodowania powypadkowe, możemy starać się o zadośćuczynienie za wszystkie powstałe straty albo ich bezpośrednie następstwa.


W rzeczywistości znaczy to, że mamy prawo ubiegać się o finansową rekompensatę wtedy, kiedy staramy się zwrot kosztów leczenia, chcemy uzyskać rekompensatę za uszczerbki na zdrowiu (także psychicznym), interesuje nas refundacja kosztów dojazdu do kliniki lub nawet samochodu zastępczego. Takie odszkodowania powypadkowe należałyby się nam także, jeśli interesuje nas zwrot kosztów straty danego dobra lub refundacja utraconych z powodu wypadku dochodów.


Możemy również ubiegać się o jednorazowe zadośćuczynienie finansowe od winowajcy. O zadośćuczynienie można by ubiegać się na własną rękę, jednak o wiele korzystniej jest zatrudnić wyspecjalizowaną spółkę.

Tags: wypadki, firm, IT, odszkodowanie, odszkodowania