Życie nie zawsze jest usłane różami i nasze stosunki z szefem mogą nas doprowadzać do białej gorączki


Niestety czasami jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.


Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: miejsce pracy, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki i nawet wypłata.
kodeks pracy
Author: Wawel Service


Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Takich osób jest na pewno niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak osób, które powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Niekiedy niestety sytuacja jest tak bardzo okropna, że trzeba pomyśleć o ucieczce. Najmądrzejszym rozwiązaniem jest wówczas poszukiwanie nowej pracy.

Wedle Ciebie prezentowany materiał jest bardzo ciekawy? Jeżeli tak, to wejdź też na pomocne wskazówki, które posiadają tak samo atrakcyjne zagadnienia.

Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednak można zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to najlepsze wyjście dla tych, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie mogą już znieść pracy w znienawidzonym miejscu. Powinniśmy zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Trzeba jednak starać się dojść do ugody. Można przykładowo zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wówczas także zużyć cały zaległy urlop.
Istotne jest to, by zdawać sobie sprawę, że takiego rodzaju porozumienie musimy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

Tags: firm, zadania, rodzaj, kierownik