W jaki sposób poszukiwać zatrudnienia pracując już na cały etat?


Zdrowy rozSądek naprowadza, że lepiej wypatrywać nowego zatrudnienia, podczas gdy mamy jeszcze zatrudnienie. Szukanie pracy zajmuje jednakże dużo czasu - sprawdzanie anonsów, wysyłanie dokumentów aplikacyjnych, rozmowy kwalifikacyjne.
Wybór
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com


Jak można pogodzić to z codziennymi zawodowymi zadaniami?


Przede wszystkim dobrze wykorzystaj czas wolny. Czas przed oraz po pracy, a również w czasie pracy - podczas gdy akurat masz pauzę, mógłbyś efektywnie spożytkować na poszukiwania. Posprawdzaj nowe anonse, poślij kolejne aplikacyjne dokumenty, czy też umów się również na kwalifikacyjną rozmowę. Korzystając z przerwy w trakcie pracy miej na uwadze, by nie wykorzystywać do tego celu służbowego kompa. Poświęcanie godzin pracy albo firmowego sprzętu do poszukiwania innej pracy byłoby uczciwe wobec aktualnego pracodawcy.

Ten serwis internetowy szkolenia dla kadr posiada wciągające informacje na omawiany wątek, więc, jeśli ta problematyka Cię absorbuje, to zobacz to koniecznie.

Na szczęście obecnie nie brakuje ofert zatrudnienia. Zatrudnienie znajdzie tak inżynier elektronik, programista jak też budowlaniec.


Jeżeli nie spędzasz każdego dnia ośmiu godzin w biurze, lecz w ramach zadań zawodowych pojawiasz się na przeróżnych targach bądź konferencjach, wykorzystaj ów czas na poznanie różnych osób i zaprezentowanie im się z profesjonalnej strony. Tego typu spotkania bywają świetną okazją do zawarcia stosunków, które zaowocować mogą ofertą pracy, bądź choćby pomocą w szybkim dotarciu do odpowiednich ludzi w jakiejś organizacji.
Jeżeli otrzymasz zaproszenie na kwalifikacyjną rozmowę, spytaj czy może ona się odbyć w godzinie lunchu. To coraz częściej napotykana praktyka, a w taki sposób znakomicie wykorzystasz pauzę w ciągu dnia.

Tags: dokumenty, Sąd, pomoc, strony