Urodzenie dziecka to przepiękny moment i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego


Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, żeby ich urlop wychowawczy trwał cały rok.


Każda mama potwierdzi, że pierwszy rok berbecia bywa niezwykle ważny.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to okres, gdy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi jedynie o karmienie czy przebieranie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swym maleństwie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta kwestia, koniecznie sprawdź link pomoc prawna dla firm a poznasz o wiele więcej danych, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne wydaje się być to, żeby mieć świadomość tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego berbecia. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie powinna być również niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najgorszym przypadku otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało kto dziś zarabia najniższą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeżeli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez problemu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj można też ubiegać się o dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.

Tags: cena, rok, składki, kraj