Ubezpieczenie w przypadku wypadku na drodze


Obecnie większość osób zamieszkujących nasz kraj ma swoje auto. Nic tutaj zaskakującego, bowiem przedmiot ten przestał być już dawno towarem ekskluzywnym dla wybranych.


Powiązany jest on jednak nie tylko z kosztem zakupu lub benzyny, ale również z ubezpieczeniem. Bowiem standardowy pakiet OC jest obligatoryjny dla każdego właściciela pojazdu.


Biznesmeni
Author: innovate360
Source: http://www.flickr.com


Niektórym ten przymus może się nie podobać, w końcu przez to każdego roku tracimy paręset złotych. Lecz każdy zmieni zdanie, kiedy tylko będzie miał z własnej przyczyny wypadek drogowy Odszkodowanie dla pokrzywdzonego, któremu zniszczyliśmy samochód wypłacane jest wówczas z naszej ubezpieczalni. Są to nierzadko wysokie kwoty, rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Niewielu byłoby stać na to, aby ze swojej kieszeni wypłacić taką sumę. Nierzadko także ofiara wypadku drogowego domaga się dodatkowych świadczeń z powodu uszczerbku na zdrowiu - to również jest sprawa dla samej ubezpieczalni, ze sprawcą nikt nie powinien się kontaktował.


wypadki
Author: Times Square Public Relations
Source: Times Square Public Relations
Pewnie, że jeżeli będziemy mieli wypadek drogowy odszkodowanie cesja wierzytelności będzie wypłacone, lecz wtedy wzrośnie nasza opłata za składkę roczną OC. Będzie to suma nawet kilkaset złotych wyższa od pierwotnej, jednak to niewiele w porównaniu z tym, ile wyniosło opłacenie spowodowanego przez nas wypadku. Bowiem, prawdopodobne, że ofiara wypadku drogowego będzie miała wykryty permanentny uszczerbek na zdrowiu oraz trzeba jej będzie płacić miesięczną sumę. Poza tym, jeśli mamy wykupione jedynie OC, nikt nie da nam pieniędzy na przywrócenie naszego auta do używalności, będziemy zmuszeni opłacić wszystko osobiście.


podatek
Author: Disco-Dan
Source: http://www.flickr.com


Praktycznie każdy z nas opłaca jakąś z form ubezpieczenia.


W sytuacji auta będzie ono konieczne, lecz długofalowo może nam się to zwrócić. Gdyż w razie wypadku drogowego z naszej winy, nasza ubezpieczalnia wszystko spłaci, nie nadszarpując za bardzo naszego portfela.

Tags: wypadek, czas, piec