Twórcze rozwiązywanie problemów będzie naprawdę ważne


Twórcze rozwiązywanie problemów jest chętnie obserwowane. Są zawody, w których nie ma miejsca na niepewność i namyślanie się, ponieważ warto zareagować błyskawicznie, ale także skutecznie. Przez to właśnie znacznie częściej zjawiają się gry symulacyjne, które mają przygotować na wykonywanie konkretnego zadania, mają sprawiać że człowiek będzie polegał na swojej intuicji i będzie miał szansę przećwiczyć kilka wariantów swojego działania, tak aby potem, gdy dana sytuacja przydarzy się rzeczywiście, już się nie zastanawiać co będzie najlepsze.

szkolenie
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
Jednak nie wszystko uda się przewidzieć więc czasami mają szansę wyjść zdarzenia, których się nie ćwiczyło. Wówczas niesamowicie istotne okazuje się być szkolenia (twórcze rozwiązywanie problemów), wychodzenie z inicjatywą i oferowanie niekonwencjonalnych sposobów. Nawet jeśli konkretna taktyka się nie sprawdzi, to można być pewnym, że będzie się docenionym za nietypowe działania i za ukazanie, że umiemy samodzielnie myśleć, dopasować się do aktualnej sytuacji.

Szkolenia dla trenerów wciąż trzeba przeprowadzać

Nie ma znaczenia co chcemy trenować, co pragniemy wpoić w swoich uczniach. Powinniśmy wtedy wiedzieć, że z jednej strony należy im opowiedzieć wszystko co wiemy na konkretny temat, lecz z drugiej strony trzeba uzyskać ich szacunek i autorytet. Przez to właśnie szkolenia (szkolenia dla trenerów) dzieją się na kilku poziomach, tak żeby objąć całość ich oddziaływania, żeby umieli nie tylko przekazać swoją wiedzę, ale aby zrobili to w odpowiedni sposób.Prawidłowe przygotowanie będzie niezwykle istotne

Powinniśmy przyłożyć wszystkich starań, aby być dobrze przygotowanym do wypełniania własnego zadania. Nie ma tu znaczenia, czy będziemy pracownikiem banku, czy będziemy obsługiwać urządzenia na produkcji, czy być może ćwiczyć następnych zawodników w drużynie narodowej. Czytaj też szkolenia (http://trenerzy.pl/gry-symulacyjne/).

Tags: zawody, zadania