Twój lot jest odwołany? Skorzystaj z praw pasażera i staraj się o odszkodowanie. Jest wiele wytycznych, co do tej problematyki


Wielka strata, że podczas naszego życia nie może być zawsze wszystko jak najbardziej dobrze. Może i po jakimś czasie bylibyśmy tym znudzeni, lecz kto wie? Nie należy odrzucać dobra, a tym mogłaby być przykładowo idealna wycieczka bez nadmiernych problemów czy mecz naszej drużyny, perfekcyjnie zagrany, od pierwszej do ostatniej minuty, z najlepszym z możliwych wyników.
Lotnisko
Author: Nelson L.
Source: http://www.flickr.com
Jakby zawsze się udawało byłoby na pewno za idealnie, żeby było to rzeczywiste. Takie coś jest jedynie w filmach i to przecież nie od pierwszej do ostatniej minuty. Solidny film to ten, w którym jest konflikt i kłopot, jakie należy rozwiązać. No więc tak samo jak w życiu jesteśmy zmuszeni poradzić sobie z zaskakującymi kłopotami, jak przykładowo odwołany lot.

Jeśli doświadczyłeś już tego to wiesz, jakie jest to beznadziejne. Masz wszystko zaplanowane, ustalone, nic nie jest w stanie wybić z równowagi, aż tu nagle okazuje się, że wszystko się posypało. Lot odwołano, a ty czekasz na lotnisku i nie wiesz, co co dalej począć. Pamiętaj o przysługujących ci prawach. Każdy pasażer bowiem może skorzystać z odszkodowania za odwołany lot.

Śmigło
Author: markus spiske
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, kiedy twój lot będzie odwołany, to twój przewoźnik ma obowiązek zagwarantować ci informację o twoich prawach. Musi to być dostarczone w formie pisemnej informacji. To naprawdę całkowita podstawa, bo w grę wchodzą następne rodzaje odszkodowania (odwołany lot odszkodowanie). Przede wszystkim jest takie coś, jak prawo (kontynuuj) do opieki. Oznacza to, iż jeśli musimy oczekiwać na nowy lot dobę lub dłużej to przewoźnik powinien nam zapewnić nocleg i transport na lotnisko i z lotniska do miejsca, gdzie będziemy nocować. Powinien nam także naturalnie zapewnić jedzenie i napoje. No i jak odszkodowanie to oczywiście pieniądze.
W zależności od odległości, jaką mieliśmy pokonać wypłata odszkodowania pieniężnego różnie się rozkłada.

Sprawdź, co znajduje się w tekście (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-medyczne/). Te informacje również zapewne okażą się dla Ciebie niebanalne, ponieważ opisują pokrewną problematykę.

Co więcej, w ramach odszkodowania mamy pełne prawo zwrotu ceny biletu i bezpłatnego powrotu. Istnieje także inna interesująca możliwość, a jest nią prawo do zmiany planu podróży. Jak widać możliwości jest naprawdę dużo. Nie jest ważne, w jakiej sytuacji będziemy pamiętajmy, iż przysługują nam prawa, które przewoźnik musi przestrzegać. Być może miałeś już kiedyś taką sytuację, że lot się nie odbył, a ty nie starałeś się o odszkodowanie, gdyż o tym nie wiedziałeś. Następnym razem nie popełnij tego samego błędu.

Tags: film, lot, lotnisko, nocleg, pieniądze, jedzenie, transport, odszkodowanie, pasażer