Stosowany przez gro korporacji outsourcing - jego wady a także plusy w kontekście pracowników


W dzisiejszych czasach proces outsourcingu jest jednym z popularniejszych i częściej użytkowanych przez funkcjonujące firmy. Nie da się ukryć, że w przypadku zadań lub obsługi procesów informatycznych jest to jedna z korzystniejszych alternatyw, bo mamy alternatywę skoncentrowania się na innych, ważnych w danym momencie działaniach.


Koncepcja odnosząca się do wprost pracowników jest już jednak bardziej trudna i warto poznać jej Zasady.


aerykańskie monety
Author: Paula Lively
Source: http://www.flickr.com


Często dochodzi do sytuacji, w której zarządzanie TOC+ firmą obejmuje inny właściciel. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, czy potrzebna jest Rekrutacja kolejnych pracowników. Pojęciem, które wytworzyło się w tym kontekście jest outsourcing pracowniczy, jaki polega na przekazaniu pracowników między obecnym, a nowym właścicielem - poznaj ofertę na grupapcg.pl. Da się więc stwierdzić, że z punktu widzenia pracownika nic się nie trawestuje, a pracodawca otrzymuje wykwalifikowaną i doświadczoną załogę.
Wszystko jednakże ma swoje minusy, a w tym wypadku jest ich niemało. Wykreślony jest proces rekrutacji, co mechanicznie likwiduje możliwość interakcji między właścicielem, a aspirantem. Na etapie zatrudniania jest to jednak ważny element. Gdy chodzi o outsourcing pracowniczy to relewantne jest również nastawienie pracowników to tego procesu. W powszechnej opinii nie posiada on wysokiej akceptacji.


Nie da się ukryć, że proces ten jest w wielu przypadkach bardzo pomocny. Brakuje mu jednak pewnych elementów, które skasują znaczące wady.

Tags: Zasady, Rekrutacja, działania, możliwości