Sprawne uzyskanie należności od klientów przy jednoczesnym braku przestojów w powszedniej działalności firmy


Współcześnie kłopoty z odzyskaniem należności stają się coraz bardziej powszechne. Wiele firm w efekcie zwraca się w stronę opcji, jakie są zdolne zagwarantować im nie tylko spłatę, ale również utrzymanie codziennej płynności finansowej.


Wśród coraz powszechniej wybieranych opcji jest faktoring.


Drukarka laserowa Epson AcuLaser C1700
Author: Epson
Source: Epson


Zalety faktoringu są wielowymiarowe. Sam faktoring opiera się na wykupieniu przez zewnętrzną firmę opóźnionych w spłacie faktur przy jednoczesnym wypłaceniu firmie uprzednio ustalonego procentu długu. W rezultacie firma jest w stanie znacznie szybciej odzyskać swoje środki bez potrzeby angażowania sądu. Zalety faktoringu doceniane są przez ciągle powiększającą się rzeszę nowocześnie prosperujących przedsiębiorców. Najróżniejsze opóźnienia w spłacie za artykuły i usługi są nie do przewidzenia, jednak są one perspektywą, z którą musi liczyć się dowolna firma. Brak spłaty za duże zamówienie jest w stanie skutecznie ograniczyć pole działania przedsiębiorstwa lub niekiedy doprowadzić do bankructwa. Faktoring jest tu dobrym rozwiązaniem na szybkie zyskanie chociaż części pieniędzy – ustalany procent wykupu nie pokryje całości kosztów, jednak może on sięgać wysokich poziomów – nawet 90%.


kontakt


wydajność
Author: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Source: http://www.flickr.com
Popularnym modelem faktoringu jest tzw faktoring odwrócony definicja, którego mówi, że gwarantem jest na przykład polisa ubezpieczeniowa nieruchomości albo ruchomości przedsiębiorstwa. W przypadku wariantu jak faktoring odwrócony definicja specjalnie nie różni się od pojęcia standardowego faktoringu. Jednak ten model zapewnia szybsze uzyskanie na powrót wymaganej powszedniej płynności finansowej. W przestrzeni rynkowej funkcjonuje sporo firm zajmujących się faktoringiem.


Odszukanie tej z ofertą, jaka możliwie najpełniej wpisywać się będzie w unikalne potrzeby jak i możliwości finansowe danej firmy jest sprawdzonym zabezpieczeniem działalności na przyszłość.

Tags: zysk, towar, faktur