Sprawa rozwodowa - jak odszukać dobrą kancelarię adwokacką?


Decydując się na skorzystanie z wyspecjalizowanego prawnika trzeba dobrze rozpoznać rynek. Oczywiście, jak w każdej dziedzinie, także i tutaj najwłaściwszą rekomendacją dla danego adwokata jest polecenie byłego klienta. Dlatego warto podpytać przyjaciół, czy korzystali z usług adwokatów i jak oceniają ich działalność. Tutaj warto pamiętać o kilku sprawach, referencje adwokata są wiarygodne tylko z ust osób którzy sami korzystali z jego usług.


sąd
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest aby polecana kacelaria adwokacka posiadała dobrą ocenę osoby, której prowadziła sprawę tego samego rodzaju czyli sprawę rozwodową a nie proces karny czy też rozprawę podatkową http://lubin-adwokat.pl/kancelaria. Specyfika rynku prawniczego opiera się dzisiaj na kancelariach specjalistycznych – są to duże kancelarie, które specjalizują się w obsłudze spółek oraz przedsiębiorców. Wybrani prawnicy siedzą w sprawach karnych a jeszcze inni w prawie rodzinnym.

Lubin może pochwalić się sporą ilością kancelarii adwokackich. Taka duża konkurencja na rynku prawnym sprawia, że są biura, które biorą jakiekolwiek zamówienia byleby jedynie funkcjonować na rynku. Możemy z pewnością w takiej kancelarii uzyskać konkurencyjną cenę ale warto, przed zleceniem sprawy, szczegółowo przeanalizować specjalizację adwokatów w niej działających. Nie ma obowiązku zlecania sprawy pierwszemu mecenasowi, do którego się udamy. Jeśli nie znajdziemy z nim wspólnego języka lub też nie zaproponował on ciekawej koncepcji kierowania rozprawą. Długie poszukiwania adwokata, pociągają za sobą spore koszty z uwagi na na konieczność płatności za pierwsze porady. Gdzie zatem znaleźć wiarygodne opinie o adwokatach, jeśli żaden z naszych przyjaciół nie potrafi nam przekazać realnych danych. Zobacz również:

Należy takich informacji poszukać w Internecie. Zwykle zadowolony klient czasem pozostawi po sobie opinie. Rozżalony, taką informację napisze zawsze. Pomoc przy wybraniu uczciwego prawnika możemy uzyskamy od notariuszy lub kolegów po fachu z innych miejscowości, ale na takie polecenia należy uważać. Często zdarza się, że są to koleżeńskie polecenia, że nie są to pochlebne opinie ze względu, na jakość obsługi jaka spotka nas w określonej kancelarii prawniczej. Poszukując adwokata wklepujemy w Google: ranking dobrych prawników Lubin (czytaj tutaj). Niestety nie ma rzetelnych rankingów prowadzonych przez uczciwe organizacje. Warto też wiedzieć, że są takie sytuacje, w których danej sprawy nie można wygrać a jedynie przegrać. W takim przypadku zadaniem adwokata jest jedynie zminimalizowanie negatywnych konsekwencji owej przegranej do minimum. Autor: Bartosz Sochaj

Tags: rozwód, prawnicy, adwokaci, kancelaria prawnicza