Rozliczenia podatkowe za pomocą internetu


Urząd skarbowy stworzył ostatnio opcję rozliczania PIT za pośrednictwem Internetu. Ma to być znaczne ułatwienie, przede wszystkim dla ludzi niepełnosprawnych. Takie rozwiązanie ma również na celu skrócenie kolejek w urzędach skarbowych i co za tym idzie, zminimalizowanie czasu czekania na obsługę. Jest to następny krok w programie automatyzacji pracy urzędów skarbowych, który rozpoczął się krótko po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Weryfikacja płatnika
Urząd skarbowy
Author: Tomasz Czerko
Source: http://www.flickr.com
Weryfikacja płatnika w systemie komputerowy, odbywa się po numerze pesel, docelowo planuje się uruchomienie systemu podpisu elektronicznego, który zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa. Rozliczenie pit online jest szybkie i łatwe.

Nasza aktualna wiadomość (https://adwokatjurendt.pl/obsluga-jednostek-budzetowych/) powinna Ci się spodobać, ponieważ włożyliśmy w nią duża ilość świetnych informacji. W takim razie przeglądaj bez ograniczeń.

Nie należy w tym celu zatrudniać w księgowego. Wystarczy otrzymać login i hasło w najbliższym urzędzie skarbowym i złożyć deklarację internetową. Najlepszym rozwiązaniem może być zainstalowanie specjalnego, bezpłatnego oprogramowania do rozliczania podatków. Znaczące jest, żeby takie oprogramowanie było aktualne na bieżący rok podatkowy. W celu odszukania takiego oprogramowania należy wyszukać w Internecie hasło takie jak: program pit 2015.

Taka świetna strona (http://kancelaria-adwokat.biz/) z pewnością Cię zaciekawi, gdyż jest tam zaprezentowane naprawdę dużo interesujących wiadomości na opisywany tutaj temat.

Następnie wystarczy podać określone wartości w zaznaczonych miejscach, a program sam obliczy należność wobec urzędu skarbowego i wygeneruje dokument, który wysyła się urzędnikom.

Automatyzacja urzędówUrząd skarbowy nie jest jedynym urzędem przechodzi obecnie proces komputeryzacji. Większa część państwowych urzędów jest w trakcie digitalizacji akt na nośniki komputerowe. Niesie to za sobą wiele ułatwień, zobacz jest jedynie jednym z nich. Nowością w ostatnim czasie jest dodana przez służbę zdrowia opcja elektronicznej weryfikacji składek zdrowotnych. Zapisując się w urzędzie można później dokładnie sprawdzić na jakie cele poszły konkretne kwoty składki, ile kosztowało poprzednie leczenie i zapoznać się z wieloma innymi, ciekawymi danymi. Jest to niezwykle pomocna opcja do weryfikacji pracy urzędników, niestety tak daleko idące pomysły nie są przewidziane dla urzędów skarbowych.


Author: k.s.