Prowadzisz swoją firmę? Planujesz kupić auto? Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć o leasingu samochodów.


Jeżeli masz swoją firmę i zamierzasz nabyć samochód obligatoryjnie przeczytaj poniższy artykuł.


Leasing – co to takiego?


Leasing to rodzaj dzierżawy. Jeśli zdecydujesz się na leasing, auto nie stanie się Twą własnością. Będziesz wyłącznie jego użytkownikiem.
finanse
Author: Bryant Surety Bonds
Source: http://www.flickr.com


Projektor instalacyjny z serii P
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


To znakomita oferta dla przedsiębiorców oraz tych, którzy wykonują wolny zawód albo pracują na umowę zlecenie. Gdy decydujesz się na leasing również musisz płacić miesięczne raty. Jaka jest zatem różnica pomiędzy leasingiem a kredytem? Leasing jest zdecydowanie mniej zobowiązujący.

Zerknij na witrynę i prześledź wpis, który niewątpliwie w całości Cię pochłonie, ponieważ dane tam zawarte, przykuwają zainteresowanie.

Dlaczego?


Ponieważ w chwili, kiedy przestajesz uiszczać comiesięczne należności po prostu oddajesz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie wchodzi w grę. Jasne jest, że leasing jest bardziej dostępną formą finansowania. Kolejnym plusem jest ograniczenie formalności do koniecznego minimum. By leasingować samochód niekiedy potrzebujesz tylko dowodu tożsamości i drugiego dokumentu ze zdjęciem.W chwili, kiedy planujesz poruszać się droższym autem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Ponadto firma leasingująca poprosi Cię o dane o wysokości Twych średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w okresie ostatnich sześciu miesięcy. Ważna będzie również forma Twojego zatrudnienia a także stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię także dokumenty poręczyciela.


(ogólnie o leasingu samochodów)
Author: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.


Dla kogo jest przeznaczony leasing?


Leasing jest doskonałą opcją dla przedsiębiorców, oraz dla osób fizycznych, tzw. leasing konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeśli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, zostaniemy właścicielami samochodu po opłaceniu ostatniej raty. Proces następuje automatycznie. Natomiast jeżeli wybierzemy operacyjny możemy, lecz nie jesteśmy zobligowani do wykupu pojazdu. Kiedy uprzednio wybraliśmy leasing operacyjny możemy bez żadnych konsekwencji zwrócić samochód firmie leasingowej. Jest to doskonała opcja dla osób, które lubią co jakiś okres wymienić samochód na inny.


Co, gdy przeoczymy termin deklarowanej opłaty?


By nie mieć zbędnych kłopotów powinniśmy wpłacać wskazaną w umowie kwotę na czas. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, że firma leasingowa natychmiast zareaguje na brak opłaty.
Jakie są skutki dla tych, którzy zalegają z opłatą? Jeżeli opóźnienie wynosi ponad 30 dni, a klient nie spłacił dwóch i więcej rat, w większości przypadków może się liczyć z wypowiedzeniem umowy. Jeżeli spóźnienie dotyczy wyłącznie jednej raty, grożą mu jedynie odsetki. Będzie zmuszony też ponieść koszty wezwań i upomnień.


Jednak, jeśli opłacamy stale nasze zobowiązania leasing może nam w wielu sytuacjach znacznie ułatwić pracę i życie.

Tags: części, życie, zysk, koszty