Prowadzenie sprzedaży internetowej i przywileje konsumenta


Jeśli myślimy o otwarciu sklepu internetowego, należy pamiętać o dwóch ważnych terminach, jakimi są: regulamin sklepu i rejestr klauzuli niedozwolonych. Pierwszy dokument możemy napisać sami, albo zlecić tę formalność profesjonaliście obeznanego w usługach ecommerce.

Regulamin sklepu
prowadzenie sklepu online
Source: pixabay.com
jak napisać (strona tutaj) – oczywiście należy dostosować się do dyrektyw ustawy z 2 marca 2000r. o ochronie praw konsumentów i odpowiedzialności za krzywdę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Na tej stronie znajdują się atrakcyjne wątki, ale sprawdź też dodatkowe tematyczne wątki (https://rm-kancelaria.pl/podzial-majatku-rozwod-adwokat-lublin), gdyż one również zapewne Cię zainteresują.

Taki dokument musi być przejrzysty i zrozumiały dla potencjalnego odbiorcy i zawierać informacje o naszych personaliach i namiarach naszej działalności gospodarczej, profilu świadczenia, jego podmiotu, cenach, cle i podatkach, prawie o odstąpienia od umowy, jej wymówienia, reklamacji, miejscu i możliwości jej przeprowadzania, ewentualnych należnościach wynikających z użycia elektronicznych i telefonicznych środków komunikacji (jeśli kalkulowane są wedle niestandardowej taryfy), a także terminie, w którym informacje o cenie stają się wiążące. Jest to szczególnie istotne, aby w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych następstw. Po sporządzeniu regulaminu, należy się koniecznie skonsultować się ze znawcą.
sklep online
Author: markus spiske
Source: http://www.flickr.com
Sankcje za wprowadzanie w życie regulaminu niezgodnego z obecnym prawem, mogą być szczególnie dotkliwe. Klauzule niedozwolone rejestr sporządzony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, obejmuje spis klauzul zamieszczanych na umowach, godzących w prawa nabywcy.


Z kodeksu cywilnego możemy dowiedzieć się że, zobowiązania nie skonsultowane indywidualnie, nie są absolutnie wiążące dla klienta, jeśli bardzo naruszają jego interesy. Jeśli podpisana przez klienta umowa przypuszczalnie nie spełnia żądanych wymogów, konsument ma możliwość powiadomienia prezesa UOKiK o podejrzeniu stosowania przez przedsiębiorcę nieprawidłowego schematu umowy.

Prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta klauzule niedozwolone rejestr, to spis, z którym powinien się niezwłocznie zapoznać początkujący posiadacz sklepu internetowego - serwis Przy pisania regulaminu sklepu trzeba zawsze mieć go na uwadze.

Hej, sprawdź to kancelaria adwokacka wrocław, jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Na szczęście,trudne jest dla nas regulamin sklepu jak napisać, pomoże nam specjalista.

Tags: dokument, umowa, Kodeks cywilny