Szukasz blisko ciekawej nieruchomości, którą można nabyć? A może pojazdu?Sprawdź, z czym warto również się zapoznać


Jeśli ktoś marzy aby kupić mieszkanie w centrum miejscowości albo samochód na własny użytek albo własnej firmy, zazwyczaj przegląda gazety i strony www. Wyszukuje okazji. Wyszukuje uczciwego sprzedawcy, który nie będzie oszukiwał i który przedstawi interesującą cenę. Wiele ludzi nie wie, że wspomniane nieruchomości, jak i samochody można kupić w zupełnie odmienny sposób – przez aukcje komornicze. I że to świetne wyjście.

komornik
Aukcje komorników są często niezwykle okazyjne.

Czy zajmują Cię zbliżone tematy? Jeżeli tak, to jeszcze więcej takiego typu postów opracowano na naszej nowej stronie. Zachęcamy!

Można nabyć coś o obniżonej cenie, o którą na prywatnym rynku byłoby bardzo ciężko. Jak to wszystko na ogół wygląda? Dana firma łapie się w spiralę długów. Sąd orzeka licytację danych dóbr, by odzyskać gotówkę. To orzeczenie wykonuje komornik z Wrocławia (jeżeli – przykładowo – rozważamy właśnie tę miejscowość). Komornik (komornikolesno.pl/) z Wrocławia o danej licytacji informuje m.in. poprzez ogłoszenia w prasie lokalnej i na specjalnych stronach www. Wyjaśniając – mogą być dwie licytacje (pierwsza to ¾ wartości, druga z kolei to 2/3). Trzeba uiścić w kasie bądź przelewem wadium (to 10% wartości) i gdy przypada dzień licytacji, można w niej uczestniczyć. Jeżeli się wygra, dane mieszkanie, czy samochód trafiają do naszych rąk (jeśli nie, wadium jest zwracane). Od tego momentu jesteśmy szczęśliwymi nabywcami.- komornik z Inowrocławskiej
Takie licytacje są coraz bardziej popularne (w Rzeczypospolitej Polskiej co roku dokonuje się 5 milionów egzekucji), a to sprawia, iż komornicy działają bardzo szybko i sprawnie (bywa, że w przeciągu sześciu miesięcy cała sprawa jest doprowadzana do końca). Dzięki tego typu działaniom można kupić bardzo atrakcyjne budowle, mieszkania, działki czy auta. Warto zatem ciagle obserwować strony internetowe komorników (bez najmniejszych problemów znajdzie się je w Sieci; wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę dobre hasła – wraz z nazwą miejscowości), jak również pod tym kątem przeglądać lokalną prasę. W Polsce istnieje nawet spora grupa ludzi, która regularnie bierze udział w licytacjach, szukając typowych okazji. Może zatem warto zrobić tak samo.

Tags: mieszkanie, samochód, aukcja, egzekucja, licytacja