Polak na rynku pracy – kwalifikacje zawodowe, szkolenia, nauczyciele – intersujące informacje


Dzisiejszy rynek pracy jest niezwykle wymagający, a dopasowanie się do potrzeb pracodawcy nie jest łatwe. W ostatnich kilku latach w szybkim tempie zaczęły powstawać różnego typu firmy doszkalające, proponujące uzupełnienie wiedzy i nabycie nowych kwalifikacji, przede wszystkim w zakresie obsługi maszyn produkcyjnych.

Zarówno Powiatowe Urzędy Pracy jak i poszczególne firmy szkoleniowe proponują różne zajęcia doszkalające m.in. kursy na obrabiarki cnc, wózki widłowe, dostępny jest także np. kurs na operatora cnc, na spawacza lub na kierowcę - polecamy. Szkolenia odbywają się na różnych poziomach trudności w zależności od stopnia zaawansowania kursanta. Warto skorzystać z tego rodzaju możliwości, nawet jeśli wykształcenie zainteresowanego jest odmienne od zakresu umiejętności proponowanego w ramach danego kursu.

Statystyczny pracownik w trakcie swojego życia kilka lub kilkanaście razy zmienia zatrudnienie. Kurs na operatora cnc jest istotnym krokiem na drodze do rozpoczęcia nowej kariery zawodowej, a także możliwością podjęcia dodatkowej pracy. Jeśli dana osoba ukończy szkolenie (zobacz development center) z zakresu na przykład spawalnictwa to nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbował swych sił w tej dziedzinie, być może znajdzie w tym zawodzie swoją pasję, ta umiejętność może także być pomocna w przypadku nagłej utraty pracy. Kurs na obsługę maszyn produkcyjnych, a przede wszystkim kurs na obrabiarki cnc jest bardzo przydatny nie tylko w obrębie polskiego rynku pracy, ale również za granicą .
obrabiarka CNC w akcji
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com
Międzynarodowe przedsiębiorstwa pracują w różnych państwach na podobnych technologiach, więc przystosowanie się do pracy w innym obszarze językowym na podobnym sprzęcie nie powinno sprawiać trudności, a co najwyżej może zwiększyć zarobki pracownika (polecam ofertę na program do płac reset2) z daną umiejętnością - przejdź i dowiedz się więcej. Przy okazji warto uczyć się języków, nawet w zakresie podstawowym. Język angielski, niemiecki i włoski, rzadziej francuski i hiszpański są jednymi z najbardziej pożądanych na terenie Unii Europejskiej. Używanie języków obcych zwiększa mobilność i wiarę w siebie danego pracownika.

Rynek pracy jest sie dla niego coraz szerszy, to już nie tylko Polska czy Europa, ale i Azja (przede wszystkim Chiny, Pakistan, Japonia) i Ameryki (Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia). Opcji rozwoju jest bardzo wiele. W kwestii szkoleń językowych można skorzystać z propozycji szkoły językowej lub polecanego korepetytora. Przy wyborze szkoleń warto zwrócić uwagę na wiarygodność danej instytucji (zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw prywatnych) należy się z uwagą przyjrzeć programowi szkolenia oraz prowadzącym. Niestety istnieje sporo przedsiębiorstw oferujących szkolenia, których wartość merytoryczna jest co najmniej niewielka. Pamiętajmy, że certyfikat potwierdzający nabycie danej umiejętności jest ważny, ale o wiele istotniejsze jest wykazanie się tą wiedzą podczas pracy.Kursy dają możliwość rozwoju, stabilizacji finansowej, to także sposób na poznawanie świata i liczne wyjazdy (wszystko zależy od profilu firmy oraz od dyspozycyjności i chęci pracownika). Należy podkreślić, że dla większości zagranicznych pracodawców nie liczy sie kraj pochodzenia pracownika, a jego umiejętności, uczciwość i zapał do pracy.

Tags: szkolenia, kursy, rynek pracy, maszyny produkcyjne