Podróżujesz często samolotem? W takich przypadkach powinieneś nader świetnie znać wszelkie przysługujące Ci prawa


Podróżowanie samolotem w teraźniejszych czasach z pewnością jest o wiele bardziej powszechne niż jeszcze paręnaście lat temu. Dzisiaj bilety lotnicze można zakupić za tak korzystną cenę, że latanie czasami jest nawet o wiele tańsze niż przemieszczanie się w jakikolwiek inny sposób. Z drugiej jednak strony podczas podróży samolotem czasami zdarzają się przypadki, kiedy coś idzie nie tak - wówczas dobrze znać wszelkie przysługujące Ci prawa oraz wiedzieć dobrze, co możesz zrobić w danej sytuacji.
pasażer
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Zazwyczaj dochodzi do opóźnienia lotu, którym miałeś podróżować. Wtedy zazwyczaj obowiązki przewoźnika uzależnione są przede wszystkim od tego, na jak dalekim dystansie miałeś podróżować i jak bardzo opóźniony jest przelot. Przewoźnik kategorycznie jest zobowiązany udzielić Ci wszystkich wiadomości na temat tego, kiedy planowany jest odlot samolotu. Kiedy opóźnienie jest spore, wtedy przewoźnik jest obowiązany do zapewnienia Ci jedzenia oraz napojów. W dodatku masz prawo przeprowadzić dwie rozmowy telefoniczne na jego koszt. Kiedy samolot jest opóźniony tak bardzo, że wylot odbędzie się dopiero kolejnego dnia, wtedy przewoźnik będzie musiał zagwarantować Ci nocleg.


Najczęściej będziesz musiał sam zorganizować sobie nocleg i za niego zapłacić, a dopiero później dostaniesz zwrot kosztów, jednak czasami zdarza się, że to sam przewoźnik zajmuje się organizacją noclegu. W dodatku w przypadku dużego spóźnienia lotu będziesz mógł zwrócić się o odszkodowanie, które także uzależnione jest od wielkości opóźnienia oraz od dystansu.

ludzie
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast Twój lot zostanie zupełnie odwołany, wtedy przysługują Ci praktycznie takie same prawa pasażera jak te przysługujące tym, których lot został opóźniony. Dodatkowo przewoźnik powinien zapewnić Ci lot na tej samej trasie własnymi liniami (następnym lotem albo lot zorganizowany przez innego operatora.

Zainteresował Cię nagłówek tego materiału? Obowiązkowo sprawdź opracowanie, tam znajdują się jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę warto to poznać.

Jeśli nie ma kompletnie takiej możliwości albo wskutek odwołanego lotu cała podróż utraciła dla Ciebie znaczenie i nie interesuje Cię możliwość przelotu w późniejszym terminie, wówczas możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za bilet.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej danych, odszukaj www (http://pietak.pl/specjalizacje/mediacje-i-negocjacje), które zawiera nie mniej fascynujące informacje.

Dodatkowo oczywiście przysługuje Ci odszkodowanie (czytaj pełen artykuł), którego wielkość jest zależna od rodzaju lotu.

Pamiętaj, że niewątpliwie dobrze jest znać wszystkie swoje uprawnienia i móc z nich skorzystać jeśli spotka Cię taka sytuacja.Więcej: .Tags: samolot, nocleg, bilet