Patent w stolicy Małopolski


Rzeczywistość jest taka, że w tych czasach, ciągle ktoś wymyśla jakiś patent na coś. Ale, jeśli tworzymy faktycznie innowacyjną rzecz i chcemy, żeby ludzie mieli świadomość, że została ona stworzona przez nas i nam należą się z tego tytułu pieniądze, to niezbędna będzie wizyta w biurze patentowym. tego typu biuro patentowe Kraków jest tak duża miejscowością, że otwarto w nim biuro patentowe. Ale nie w każdej miejscowości jakiekolwiek biuro patentowe znajdziemy.


reklamy
Author: Mathias Erhart
Source: http://www.flickr.com
Ale jeśli chodzi o kwestie lokalizacji biura patentowego trzeba posprawdzać we własnym zakresie. Dodatkowo musimy mieć świadomość, że każde biuro patentowe w naszym kraju podlega Urzędowi Patentowemu RP. Tak, więc zyskujemy pewność, że jeżeli przykładowo zarejestrujemy nasz znak towarowy rejestracja www.jwp.pl/uslugi/znaki-towarowe nikt już go nie zarejestruje, gdzie indziej. Trzeba pamiętać, że ogółem rejestracja znaku towarowego, to bardzo długi i skomplikowany proces. Trzeba wypełnić dużą ilość dokumentów i trzeba za to zapłacić. Więcej na .

Jednak, jeśli zależy nam nahttp://jwp.pl/kontakt/towarowy był stosowany jedynie przez nas, a nie przez firmy, które chcą sobie coś na tym ugrać, to wtedy musimy takiej rejestracji dokonać. W momencie, kiedy nasz znak towarowy będzie zarejestrowany a ktoś będzie go używał bez naszego pozwolenia, wtedy możemy podać go do sądu i chcieć odszkodowania. Oczywiście są ludzie, którzy powiedzą, że latanie po sądach jest za bardzo czasochłonne, ale jeśli powiedziało się A, czyli zarejestrowało swój znak towarowy, to trzeba powiedzieć również B i konsekwentnie piętnować podkradanie naszego logo.


Zła konkurencja w reklamie

Jeśli działamy w jakiejś branży i odnosimy sukcesy, to wiemy, że nie jest łatwo. Ludzie są żądni sukcesu, chcą by wszystko, co robią był na jak najlepszym poziomie, z tego powodu bywa, że uciekają się do nie za bardzo uczciwych rozwiązań. Znana wszystkim, niestety jest nieuczciwa konkurencja w reklamie . Kiedy dostajemy na skrzynkę mailową wiele [TAG=reklamhttps://www.jwp.pl/uslugi/zwalczanie-nieuczciwej-konkurencji/i. Dla jednych ludzi to śmieci, a część ludzi przegląda te reklamy i czasem korzysta z tego, co zostało tam zamieszczone. Ale często są to przejawy właśnie nieuczciwej konkurencji. Niesamowicie ważne jest dla firm, by wychwytywać wszelkie przejawy takich akcji i spróbować uświadamiać klientów, co jest w porządku, a czego nie powinniśmy tolerować.

Tags: logo, reklamy, proces