Organizacja konkursów oraz loterii- formalności prawne, których musimy dopełnić w urzędach i umowy z klientami i sponsorami konkursu


Konkursy a także loterie są od wielu lat niezwykle popularne. Mnóstwo firm decyduje się na ich organizację przykładowo, aby zachęcić klientów do nabycia produktów albo nagrodzić wylosowane osoby za to, że kupują produkty danej firmy. Z organizowaniem różnego rodzaju konkursów, wiąże się jednak też wiele formalności.

Najbardziej istotnym punktem podczas organizowania konkursu jest jego regulamin. Jest to pewnego rodzaju umowa, którą zawiera się z uczestnikami. Regulamin ma za zadanie informować o zasadach konkursu a także zawiera informacje o organizatorze a także nagrodach, które można otrzymać.
papiery
Author: Dvortygirl
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważne jest, by był przygotowany odpowiednio, żeby w razie nieporozumień sytuacja prawna organizatorów i klientów była jasna. Regulamin głównie umieszczany jest na stronie www firmy, która go organizuje. Podczas organizowania konkursów uczestnicy przesyłają nam swoje prywatne dane. Nawet jeśli jest to jedynie adres e-mail czy też numer telefonu są to dane, które przez prawo muszą być chronione. Niezbędnym etapem podczas organizacji konkursu będzie więc rejestracja bazy w GIODO tudzież umieszczenie w formularzach dla uczestników adnotacji na temat wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych - http://www.dcn.pl/s41_administrowanie_rejestracja_giodo.Niewypełnienie podanych formalności może skutkować poważnymi konsekwencjami względem prawa. Ochrona danych osobowych jest bardzo istotna, z tego powodu właśnie nie możemy o niej zapominać. Przechorowywane przez firmę dane muszą być również w odpowiedni sposób gromadzone, w bezpiecznym miejscu. Do takich celów mogą służyć na przykład informatyczne zabezpieczenia zbiorów danych osobowych uczestników. Gdy nagrody w konkursie ufundowane są przez inne firmy, powinniśmy też podpisać z nimi stosowne zobowiązania. Dzięki temu możemy być pewni, że fundatorzy wywiążą się ze swoich obowiązków i w odpowiedni sposób nagrodzą uczestników konkursu. Powinniśmy także wiedzieć w jakich przypadkach mamy do czynienia z loteriami, a w jakim przypadku z konkursem. Zobacz informacje: zobacz ofertę.

Konkursy mogą być cudowna zabawą dla klientów oraz dla organizatorów w trakcie typowania zwycięzcy. Kiedy decydujemy się na organizowanie konkursu, musimy dopełnić wszystkich formalności prawnych, by konkurs został uczciwie przeprowadzony.

Tags: konkurs, konkursy, Regulamin, numer telefonu