Odszkodowania lotnicze – gdzie możemy zaczerpnąć informacji na ten temat?


Obowiązki przewoźników lotniczych w sytuacji niezależnego od podróżującego spóźnienia, zagubienia czy zniszczenia bagażu definiuje Konwencja Montrealska. To właśnie zgodnie z nią określone są wszystkie obowiązki i prawa podróżników linii lotniczych. Zwracając uwagę na odszkodowania lotnicze, zgodnie z tą konwencją każdy pasażer domaga się odszkodowania w wysokości do 1131 SDR. Kwota ta wynosi w przybliżeniu ponad 5000 zł.

Jakie prawa obowiązują pasażera latającego liniami?

samolot na niebie
Author: Linus Φόλλερτ
Source: http://www.flickr.com
Podróże samolotem nierzadko wiążą się ze stresem, jaki jest spowodowany nie jedynie samym lotem. Obowiązujące prawa pasażera to bezsprzecznie coś, co warto uprzednio lepiej poznać. Większość przewoźników lotniczych posiada podane regulaminy przewozu, co nie czynią linii odpowiedzialnymi za wartościowe rzeczy, umieszczane przez podróżnych w bagażu (czytaj więcej). Przed samym wylotem trzeba zaznajomić się ze wszystkimi ważnymi warunkami, które związane są z wycieczką.

Dokładne informacje na temat praw i obowiązków – linie lotnicze

tablica lotów i przylotów
Author: Jorge in Brazil
Source: http://www.flickr.com
Odszkodowania lotnicze odnoszą się także do bagażu, co zagubił się w czasie podróży z winy przewoźnika. Po stwierdzeniu zagubienia lub zniszczenia bagażu trzeba niezwłocznie podjąć kroki w kierunku dostania odszkodowania jak najszybciej.

Stworzyliśmy dla Ciebie najnowszy artykuł - tam wyszukasz wiele intrygujących informacji i treści. Nie ociągaj się tylko wejdź!

W pierwszej linii trzeba wypełnić już na lotnisku dany formularz nieprawidłowości bagażowej. Jest on zdefiniowany w przepisach linii lotniczych jako PIR – Property Irregularity Report.

Obowiązujące prawa pasażera w zastosowaniu praktycznym

Prawa pasażera są nieprzerwane i można się na nie powoływać, gdy możemy się czuć poszkodowani.

Jeżeli poszukujesz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź kancelaria adwokacka w radomiu nas, a na pewno znajdziesz interesujące fakty.

Trzeba po formularzu złożyć właściwą reklamację, lecz spore znaczenie mają w tym przypadku terminy. 7 dni to najdłuższy możliwy okres od możliwości odebrania uszkodzonego bagażu, 21 dni obowiązują od odbioru opóźnionego bagażu. Na czas uzyskania odszkodowania ma wpływ też wycena szkody, do której może nam się przydać pomoc docenianych profesjonalistów.

Tags: podróże, linie lotnicze, przewoźnik, terminy