Oddaję towar bez podawania powodu - jak wygląda taka procedura


W tych czasach ciągle coś kupujemy. A to kolejną bluzkę, nowe sztućce do pokoju kuchennego czy nowe biurko do kącika naszej pociechy. Stale coś należy kupować i my to dokładnie robimy. Robimy zakupy, bo czegoś nam potrzeba, albo, dlatego, że po prostu nie wiemy, co robić. Często sporo zakupów jest robionych spontanicznie. I jeśli kupowaliśmy nie myśląc jeszcze jedną puszkę ananasów to w porządku, ale jeżeli jest to następna bluzka w odcieniu niebieskim, to raczej nie jest to dobry pomysł.


Z tego powodu, że nasze zakupy bywają nieprzemyślane rozmyślamy o tym by zwrócić towar. Bardzo dużo sklepów online pozwala oddania produktu bez podawania przyczyny. Zamawiasz przymierzasz i oddajesz, bo okazało się, że jednak konkretna rzecz Ci nie pasowała. To standardowa praktyka. Jednak zwrot towaru bez podania przyczyny w stacjonarnym sklepie nie jest już tak banalną kwestią (dowiedz się więcej w temacie). Bardzo często dzieje się tak, że trzeba wypisać kwit związany z reklamacją, a ta powinna obejmować powody oddania rzeczy. Wtedy można liczyć na zwrot pieniędzy za towar lub na nową rzecz.
zwrot
Author: H. Michael Karshis
Source: http://www.flickr.com


A, jeśli od razu chcemy oddać coś, tylko, dlatego że jednak zmieniliśmy zdanie i chcielibyśmy dostać z powrotem nasze pieniądze, to rzeczywiście może nie być banalne. Sklepy mają własną politykę, która raczej wiąże się z „weź i przyjdź po kolejną rzecz”, a nie na „weź ubierz w mieszkaniu ponownie i oddaj”. Z tego też powodu najczęściej możemy usłyszeć wiele nieprawdziwych wymówek, które uniemożliwiają nam zwrot rzeczy. Ale posiadamy określony czas, który pozwoli nam konsumentom na oddanie towaru bez podania powodów.


W odmętach komputerów

Kiedy posiadamy komputer serwis laptopów najczęściej mamy też Internet. W sieci szukamy w internetowych przeglądarkach różnych rzeczy. A gdy mamy Internet i zainstalowaliśmy przeglądarkę chrome, to musimy również pamiętać, że zapisują się na niej chrome hasła (więcej szczegółów tu). Dobrze sprawdzić, jakie hasła zapisaliśmy i jeżeli zajdzie takowa potrzeba po prostu je pousuwać. Pamiętajmy, że brak antywirusowego programu może nam zaszkodzić i doprowadzić do tego, że ktoś uzuska dostęp do naszych kont. Poza tym, gdy mamy komputer powinien on przejść test wydajności komputera (sprawdź więcej szczegółów).

Hej, spójrz na portal (https://kwmediator.pl/)!, to niezwykłe, że znowu tak prędko wrzucili w tym serwisie coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Istnieją programy, które pozwalają na sprawdzenie wydajności każdego z podzespołów komputera, przez, co będziemy wiedzieć, dlaczego czasem nasz komputer opóźnia nasze działania.

Tags: polityka, pieniądz, program antywirusowy