Oddaję towar bez podawania powodu - jak wygląda taka procedura

Posted on 12/02/2018 4:22pm

W tych czasach ciągle coś kupujemy. A to kolejną bluzkę, nowe sztućce do pokoju kuchennego czy nowe biurko do kącika naszej pociechy. Stale coś należy kupować i my to dokładnie robimy. Robimy zakupy, bo czegoś nam potrzeba, albo, dlatego, że po prostu nie wiemy, co robić. Często sporo zakupów jest robionych spontanicznie. I jeśli kupowaliśmy nie myśląc jeszcze jedną puszkę ananasów to w porządku, ale jeżeli jest to następna bluzka w odcieniu niebieskim, to raczej nie jest to dobry pomysł.


Z tego powodu, że nasze zakupy bywają nieprzemyślane rozmyślamy o tym by zwrócić towar. Bardzo dużo sklepów online pozwala oddania produktu bez podawania przyczyny. Zamawiasz przymierzasz i oddajesz, bo okazało się, że jednak konkretna rzecz Ci nie pasowała. To standardowa praktyka. Jednak zwrot towaru bez podania przyczyny w stacjonarnym sklepie nie jest już tak banalną kwestią (dowiedz się więcej w temacie). Bardzo często dzieje się tak, że trzeba wypisać kwit związany z reklamacją, a ta powinna obejmować powody oddania rzeczy. Wtedy można liczyć na zwrot pieniędzy za towar lub na nową rzecz.
zwrot
Author: H. Michael Karshis
Source: http://www.flickr.com


A, jeśli od razu chcemy oddać coś, tylko, dlatego że jednak zmieniliśmy zdanie i chcielibyśmy dostać z powrotem nasze pieniądze, to rzeczywiście może nie być banalne. Sklepy mają własną politykę, która raczej wiąże się z „weź i przyjdź po kolejną rzecz”, a nie na „weź ubierz w mieszkaniu ponownie i oddaj”. Z tego też powodu najczęściej możemy usłyszeć wiele nieprawdziwych wymówek, które uniemożliwiają nam zwrot rzeczy. Ale posiadamy określony czas, który pozwoli nam konsumentom na oddanie towaru bez podania powodów.


W odmętach komputerów

Kiedy posiadamy komputer najczęściej mamy też Internet. W sieci szukamy w internetowych przeglądarkach różnych rzeczy. A gdy mamy Internet i zainstalowaliśmy przeglądarkę chrome, to musimy również pamiętać, że zapisują się na niej chrome hasła (więcej szczegółów tu). Dobrze sprawdzić, jakie hasła zapisaliśmy i jeżeli zajdzie takowa potrzeba po prostu je pousuwać. Pamiętajmy, że brak antywirusowego programu może nam zaszkodzić i doprowadzić do tego, że ktoś uzuska dostęp do naszych kont. Poza tym, gdy mamy komputer powinien on przejść test wydajności komputera (sprawdź więcej szczegółów). Istnieją programy, które pozwalają na sprawdzenie wydajności każdego z podzespołów komputera, przez, co będziemy wiedzieć, dlaczego czasem nasz komputer opóźnia nasze działania.

Tags: polityka, pieniądz, program antywirusowy