Niespotykany symbol towarowy

Posted on 12/02/2018 4:36pm

Znakiem towarowym ma możliwość być jakiekolwiek oznaczenie, które można zademonstrować w formie wyrazu, rysunku, ornamentu, mieszanki kolorystycznej, formy przestrzennej. Jest w stanie to być również gatunek produktu, czy też opakowania, a także melodia, lub różny znak dźwiękowy.


Symbole towarowe są znakowaniami wykorzystywanymi w handlu, które służą do rozpoznania wyrobów, albo usług fizycznego przedsiębiorcy.


http://www.winski.pl/
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Zapewniają one wyróżnianie wyrobów takiego samego gatunku zaoferowanych przez przeróżnych przedsiębiorców, wyznaczając tym samym podwalinę konstruowania wizerunku i reputacji marki (Kancelaria Winski - rejestracja znaku towarowego). Znak towarowy rejestracja polega na zameldowaniu go w stosownym wniosku. Przy jego zgłaszaniu powinno się wziąć pod uwagę nie tylko artykuły, które w tym momencie symbolizujemy symbolem, lecz także możliwe użycie znaku w przyszłości, w szczególności jeśli zgłaszanym symbolem jest określenie firmy.


Podanie o udzielenie prawa ochronnego jest możliwość złożyć samodzielnie, lecz jest w stanie to także zrobić prawnik it (www.winski.pl/nowe-technologie-prawo-it.html). Fachowiec poza fachowym przygotowaniem wniosku, w tym wykazu towarów, jest w stanie również wykonać badanie zdolności rejestracyjnej znaku i ocenić szanse na jego rejestrację. Takie badanie jest w stanie uchronić przed ponoszeniem opłat zgłoszeniowych jeżeli symbol i tak nie ma szans osiągnąć ochrony. Ma możliwość także pomóc wykonać procedurę rejestrowania już przed samym Urzędem.


Znak towarowy nie musi być dziwaczny.


Istotne jest, aby był on na tyle wymowny, by pociągał uwagę konsumentów i utożsamiał dany produkt na rynku, także, by wolno go było przedstawić w formie graficznej. Przy sporządzaniu znaku najlepiej użyć wyrazów fantazyjnych i abstrakcyjnych w stosunku do towarów.

Tags: materiał, Produkty, Przedsiębiorstwa, towar, Fachowiec