Najzyskowniejsze lokaty


Ranking lokat powstał po to by pomóc wybrać klientowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego potrzeb. Nie istnieje bowiem jedna, uniwersalna lokata, podobnie jak nie znajdziemy najlepszego komputera, telewizora czy mieszkania które zadowoliło by wszystkich. Ludzie Wybierają różnorodne produkty oszczędnościowe, ponieważ każdy z nas jest inny, ma odmienną sytuację finansową oraz unikalne cele związane z oszczędzaniem.


finanse
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Większość osób w naszym kraju oszczędza mając przed sobą perspektywę krótkoterminową, na przykład. na zakup mebli do mieszkania, na wakacje, samochód albo na drobne przyjemności – w takim przypadku wybór lokaty krótkoterminowej to logiczne rozwiązanie. Z drugiej jednak strony, wśród osób, które oszczędzają nie brakuje tych, którzy odkładają pieniądze z myślą o emeryturze albo o przyszłości swoich dzieci – takie osoby częściej oszczędzają długoterminowo.

Wrzesień nierozłącznie kojarzy się z początkiem roku szkolnego. To właśnie w tym miesiącu najmłodsi rozpoczynają naukę j.polskiego, matematyki czy przyrody. Warto do tych wszystkich szkolnych przedmiotów dołączyć jeszcze naukę oszczędzania. Na rynku bankowym wrzesień to kolejny miesiąc, w którym oprocentowanie bankowe nie zachwyca. Lokaty jak i konta oszczędnościowe nie dają tyle zarobić jak w tamtym roku czy 2 lata temu. Niektóre osoby zdecydowały się wycofać środki z banków i przenieść je inwestując w fundusze inwestycyjne lub nabywając obligacje Skarbu Państwa. Jednak, jak pokazują dane opublikowane przez Narodowy Bank Polski, większość Polaków lokuje swoje oszczędności na krótkoterminowych lokatach oraz na rachunkach oszczędnościowych.


finanse
Zarówno lokaty o krótkich terminach zapadalności, jak i konta oszczędnościowe mają ogromną zaletę, która jest niezwykle ważna w dzisiejszej sytuacji rynkowej. Chodzi oczywiście o niezamrażanie swoich środków na długi okres. Banki w przypadku tych produktów finansowych, umożliwiają zwykle wypłatę pieniędzy bez utraty zgromadzonych odsetek. To daje możliwość przenoszenia środków na nowe, coraz bardziej rentowne produkty oferowane przez polskie banki. Rankingi ofert opracowywane są na podstawie ofert produktów oszczędnościowych dostępnych aktualnie na polskim rynku.Podstawową cechą ofert, która decyduje o kolejności w zestawieniu jest oczywiście oprocentowanie, które w głównym stopniu wpływa na potencjalny zysk.

Ranking lokat przedstawia najlepiej oprocentowane lokaty terminowe dostępne na rynku. Lokaty zestawione są z najmniejszą kwotą, jaką trzeba zainwestować jak i czasem trwania. Kryterium decyzyjnym do ustalenia pozycji jest oprocentowanie lokaty - porównaj (porównaj). Ranking lokat tworzony jest zwykle na podstawie materiałów publikowanych przez banki na swoich stronach internetowych. Oprocentowanie przedstawione jest na rok, przed podatkiem Belki.

Tags: pieniądze, oszczędzanie, lokata, podatek