Największe spółki notowane na polskiej giełdzie - poznaj najświeższe informacje


Giełda papierów wartościowych jest bez wątpienia czymś, co od bardzo dawna wzbudza naprawdę wielkie emocje. Nie brakuje osób, które stawiają na granie właśnie na giełdzie. Jest to naprawdę duże ryzyko, ale również wielka szansa na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Na działającej w Polsce giełdzie papierów wartościowych notowanych jest mnóstwo spółek. Do tych największych z całą pewnością zalicza się PGNIG oraz JSW.


PGNIG, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to ogromna spółka, która na terenie naszego kraju zajmuje się wydobywaniem nie tylko gazu, ale także węgla.

Jeśli zainteresowały Cię ciekawe informacje i poszukujesz ich na konkretny wątek, kliknij w nasz link (http://www.szukasz-pracy.pl/przetworstwo-rybne-produkcja-i-pakowanie/). Tam znajdziesz niezbędne informacje.

Akcje PGNIG osiągają nadzwyczaj dobre notowania. To właśnie dlatego akcje PGNIG cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem wśród osób inwestujących na giełdzie. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to spółka, której historia sięga roku 1976. To właśnie wówczas utworzone zostało Zjednoczone Górnictwo Naftowe i Gazownicze. Już jednak 1 września 1982 roku podjęto decyzję o jego przekształceniu w Przedsiębiorstwo Państwowe PGNIG.

notowania na giełdzie
Author: Stéfan
Source: flickr.com
Wyróżniało się ono wielozakładową strukturą. W roku 1996 zakład ten zdecydowano się przekształcić po raz kolejny – tym razem nadano mu właśnie charakter spółki akcyjnej. Spółka tworzona jest w tym czasie przez sześć zakładów gazowniczych o charakterze okręgowym. Swoje siedziby posiadają one w największych miastach na terenie Polski, między innymi w Gdańsku, Tarnowie oraz Poznaniu. Następne lata przyniosły kolejne zmiany w budowie spółki.

Jak sądzisz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz i zbadaj praktyczne informacje (https://www.adforce.pl/144-odziez-promocyjna/) - pochłoną Cię kompletnie.

Na giełdzie papierów wartościowych PGNIG zadebiutowało w roku 2005. Od tego wydarzenia akcje PGNIG cieszą się ogromnym zainteresowaniem osób, które decydują się inwestować na giełdzie - Comparic. Ciekawym jest fakt, że spółka miała wyjątkowo udany wstęp na giełdzie. Zaliczyła bowiem naprawdę duży wzrost notowania zaraz pierwszego dnia obecności. Znaczenie PGNIG dla mieszkańców naszego kraju jest naprawdę ogromne. To bowiem właśnie ta spółka akcyjna gwarantuje nam dostarczenie gazu do domów. Nawet jeśli nie ogrzewamy domu , wykorzystując do tego piec gazowy, to właśnie na gaz działa większość wykorzystywanych w kuchniach kuchenek.


Kolejną spółką notowaną na działającej w naszym kraju giełdzie jest JSW, czyli Jastrzębska Spółka Węglowa. Akcje JSW także cieszą się dużym zainteresowaniem. Akcje JSW są częścią tak zwanego indeksu WIG20 - nowości. W lipcu 2012 roku akcje JSW zaczęły tworzyć także Respect Index, co rewelacyjnie obrazuje jak doniosła rolę odgrywają i jak wielkie znaczenie jest im przypisywane. Jastrzębska Spółka Węglowa jest aktualnie w Polsce największym producentem węgla koksowego, który charakteryzuje się rewelacyjną jakością. Teren, z którego Jastrzębska Spółka Węglowa wydobywa węgiel znajduje się na terenie Górnego Śląska, a więc w tym regionie naszego kraju, który świetnie znany jest z górnictwa. JSW zajmuje się przede wszystkim wydobywaniem, a potem sprzedażą węgla kamiennego. Przeznaczony jest on przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb energetycznych Polaków.

Tags: gaz, siedziby, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo