Najistotniejsze wiadomości związane z działalnością adwokacką w Niemczech.


Unia Europejska dała nam bardzo dużo jeżeli chodzi o możliwości otwierania gospodarczej działalności. Pomijając niewielkie ograniczenia i wyłączenia, to w każdym kraju członkowskim ich mieszkańcy mogą bez żadnych problemów prowadzić interesy.

prawnik, adwokat
Author: Kevin Napper
Source: http://www.flickr.com
Będzie to także dotyczyć usług prawniczych, które przykładowo nasi prawnicy świadczyć mogą w innych krajach członkowskich. Oczywiście nie będzie to taka prosta sprawa, bowiem spełnić należy liczne formalności, lecz oczywiście w pełni możliwa do zrealizowania. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że przepisy niemieckie szczegółowo podają, według jakich zasad będzie można tego typu usługi prowadzić.

Ponieważ oparte są one w dużym stopniu na unijnych dyrektywach, to w większości innych krajów członkowskich podobnie one wyglądają. Najważniejszą sprawą, która będzie z nich wynikać jest to, że zamierzając działać jako niemiecki adwokat (adwokat częstochowa) w tym kraju, to trzeba to robić jako własną kancelarię- Znalezienie zatrudnienia w formie umowy i świadczenie usług w taki sposób jest dużo trudniejsze i będzie wymagać odpowiednich zezwoleń.

Adwokaci z naszego kraju będą spełniać pierwszy z warunków, jakie są niezbędne do otwarcia swojej kancelarii, czyli są obywatelami jednego z państw członkowskich. Kolejnym warunkiem będzie posiadanie uprawnień do praktyki zawodowej w kraju, z jakiego się pochodzi. Jeśli chodzi o to takie uprawnienia mieć będą radcy prawni i adwokaci (zobacz dużo informacji winski.pl), lecz już aplikanci do tej grupy nie należą.W kwestiach formalnych zacząć należy od złożenia wniosku i przestawienia paru koniecznych dokumentów. Ważne jest zaświadczenie o tym, że można wykonywać zawód, które dodatkowo należy później co roku przekładać nowe. Podobnie w rocznych cyklach trzeba wykupić polisę od odpowiedzialności cywilnej, w przypadku niemieckich prawników jest ona konieczna. Podczas składania wniosku trzeba także udokumentować posiadanie siedziby na terenie Niemiec. Może to być własny, zakupiony lokal, lecz w zupełności wystarczy też wynajęty. Wniosek trzeba napisać w języku niemieckim oraz podpisać, a podczas jego składania trzeba też dołączyć opłatę w wysokości 130 Euro.

Tags: usługi, interesy, biznesy, adwokaci