Na jaki temat mówi i dlaczego tak ważna jest ustawa o cudzoziemcach?


Dość często zdarza się, że w czasie, kiedy studiujemy lub potem, kiedy już pracujemy, naszymi przyjaciółmi na uczelni i współpracownikami w biurze są osoby pochodzące z innych krajów. Często są to ci, którzy mieszkają na Ukrainie czy w Rosji, lecz coraz częściej do Polski przybywają ludzie z innych, bardziej egzotycznych miejsc.
Zazwyczaj możemy napotkać ludzi z Francji albo Hiszpanii, lecz równie często spotykamy ludzi z Chin, Japonii lub innych azjatyckich krajów. Są to osoby, które przybyły do naszego kraju z różnych powodów. Niektórzy z nich przykładowo byli u nas wcześniej na urlopach, wakacjach i niesamowicie spodobał im się nasz kraj oraz kultura, z tego powodu też postanowili tu powrócić i zostać na stałe.Wiele ludzi w Polsce to również tak zwani pracownicy sezonowi. Tak samo jak my wyjeżdżamy do Francji albo innych zachodnich krajów, tak samo pomoc prawna dla cudzoziemców ze wschodu przybywają do Polski, ażeby tu pracować przez kilka miesięcy i potem z zarobionymi pieniędzmi wracają do swojej rodziny. Czasem zostają tutaj i sprowadzają do Polski swą familię. Równie wiele młodych osób przyjeżdża do Polski na wymianę studencką albo studiują tu na naszych uczelniach wyższych, potem zostają w Polsce oraz zakładają rodziny. Zdarza się też tak, że ci studenci poznają tę wyjątkową osobę w naszym kraju i z tej przyczyny postanawiają pozostać u nas.
papiery
Author: Dvortygirl
Source: http://www.flickr.com


Wszyscy, którzy tylko przez jakiś okres żyją w naszym kraju, otrzymują wizę. Zależnie od tego, jak długo chcieliby tutaj mieszkać, może być ona czasowa lub też bezterminowa. Wszystkie pytania związane z prawami czy też obowiązkami cudzoziemców w naszym kraju oraz sposobach postępowania z nimi w wypadku danego wydarzenia, na przykład złamania prawa przez migranta, reguluje ustawa o cudzoziemcach, rzecz jasna wraz z innymi dokumentami i opracowaniami.


To bardzo ważne dokumenty. Musi się pamiętać, iż kultura oraz reguły obowiązujące w naszym państwie mogą być czasami diametralnie odmienne od tych zasad, jakie obowiązują w rodzimym państwie przybysza. A wobec dużych teraz w Europie kłopotów z emigrantami, powinno się pamiętać, jakie prawa, ale i obowiązki mają cudzoziemcy w Polsce. Prawo stanowi, że każdy, niezależnie , czy jest rdzennym Polakiem czy migrantem, musi stosować się do prawa.

Tags: kodeks, cudzoziemcy, emigrant