Na co zwracać uwagę w czasie wyboru najbardziej optymalnego biura rachunkowego? Co jest w tej sprawie najistotniejsze?


Wybranie najlepszego biura rachunkowego do obsługiwania firmy to dość trudne zadanie. Od najlepszego wyboru tak naprawdę jest zależne naprawdę dużo, przede wszystkim fachowe i bezproblemowe rozliczanie z urzędem skarbowym. Określone błędy w takich rozliczeniach są w stanie więc mieć poważne następstwa.

e-faktura
Author: lab604
Source: http://www.flickr.com
Kiedy dobieramy biuro rachunkowe do prawnej obsługi własnej firmy powinniśmy pamiętać o wielu koniecznych kwestiach. Tak naprawdę najbardziej ważną rzeczą jest zobaczenie czy tego rodzaju biuro ma certyfikat księgowy Ministra Finansów. Sprawdźmy czy takiego typu dokument jest aktualny i faktycznie wystawił go Minister Finansów. Następną ważną kwestią jest przekonanie się, czy tego rodzaju biuro posiada ważną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Kupienie takiej polisy przez biuro rachunkowe jest zabezpieczeniem przed popełnieniem ewentualnych błędów, świadczy również o tym, że właściciele biura traktują swoją prace i klientów naprawdę poważne, bo wykupienie tego typu polisy nie jest zbyt tanie.Należy też pamiętać, ażeby poszukiwać biura blisko miejsca w którym mieszkamy czy siedziby firmy, gdyż to dosyć mocno pomaga we współpracy. Niby jest sieć, można kontaktować się telefonicznie, ale zawsze łatwiej jak tego typu biuro jest bliżej. Więc jak mieszkamy w Zawierciu, to jak najbardziej wybierzmy biuro rachunkowe Zawiercie, gdyż dzięki temu będziemy mieć bardziej blisko, jak obowiązkowa jest bardzo szybka pomoc. Powinniśmy także sprawdzić, czy biuro rachunkowe objęło ubezpieczeniem także czynności, jakie nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu, na przykład rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, prowadzenie podatkowej książki przychodów oraz rozchodów. W tego rodzaju czynnościach również mogą występować błędy, za które mamy prawo http://www.ksiegowi-doradcy.pl/ /J]
księgowy
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com
Pamiętajmy jednakże, iż za błędy księgowe to klient ma całkowitą odpowiedzialność przed urzędem skarbowym, później jednak przysługuje mu prawo do odszkodowania. Biuro rachunkowe nie ma żadnej odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe swojego klienta wobec fiskusa. I nieważne jaka jest treść umowy, jaką umowę zawrzemy z biurem, ponieważ jako podatnicy sami odpowiadamy za swoje podatki - oferta z doradztwem podatkowym. Żeby wybrać jak najlepiej pamiętajmy o tym, co wspomnieliśmy wcześniej, czyli biuro księgowe Zawiercie będzie najlepsze.


Tags: podatki, firma, czynności