Metody na pożyczkę bez problemu


Nowoczesna gospodarka opiera się na paru fundamentach. Jej bazą jest wymiana handlowa. Wszelki podmiot - czy to zakład pracy czy gospodarstwo domowe - coś nabywa czy wyprzedaje. Żeby obrót gospodarczy był możliwy potrzebne są środki finansowe. W rozwiniętej gospodarce większość z nich powinna pochodzić z działalności biznesowej a w przypadku osób fizycznych z wynagrodzenia za pracę lub oszczędności.
gotówka
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Jednak nie jest możliwe zupełne wyeliminowanie kredytu. Może on spełniać pozytywną rolę, w szczególności kiedy przeznaczany jest na inwestycje długoterminowe. Oczywiście istnieją również pożyczki konsumpcyjne, ich uzyskanie jednak najczęściej jest problematyczne. Klient banku musi wykazać się tzw. zdolnością kredytową jak też przedłożyć jakieś zabezpieczenie. Większego problemu nie ma gdy klient ma dobrą historię kredytową, to znaczy spłacał terminowo swe dawne zadłużenia lub kredyty oraz nie ma on zobowiązań wobec innych podmiotów bądź też zbyt dużej liczby kart kredytowych jakie rozpatrywane są jako niespłacona pożyczka. Przeszłość kredytowa każdego z nas znajduje się w instytucji zwanej Biurem Informacji Kredytowej. Klienta który nie spełnia warunków może zainteresować pożyczki (zobacz kredyt pod zastaw gruntów rolnych). Trudnią się nimi instytucje kredytowe pozabankowe. Często pożyczki te są drożej oprocentowane aniżeli tradycyjny pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw ziemi rolnej). Innym rozwiązaniem dla takiego klienta może być pożyczka pod hipotekę nieruchomości. Konsument zobowiązuje się w umowie kredytu, iż jeżeli nie spłaci go w wyznaczonym czasie to zabezpieczona nieruchomość staje się własnością kredytodawcy więc może on zaspokoić swe żądania sprzedając daną nieruchomość.hipoteka
Author: nickname
Source: http://www.flickr.com
Najnowszym wyborem dla osób potrzebujących pieniędzy jest tak zwana hipoteka odwrócona. To odmiana kredytu hipotecznego w którym klient dostaje rodzaj dożywotniej renty w zamian za prawo własności do posiadłości. Jest to produkt skierowany do starszych ludzi, acz w Polsce mało rozpowszechniony. Jego niska popularność wypływa z faktu, że osoby starsze nie mają zaufania do instytucji finansowych. Duża część z nich nie ma nawet konta bankowego, nie wzmiankując już o bardziej skomplikowanych operacjach finansowych, tj. inwestycje giełdowe. pożyczki (zobacz pożyczka pod hipotekę) to operacja ryzykowna. Trzeba dokładnie przemyśleć takie rozwiązanie oraz przeliczyć koszta.

Tags: inwestycje, bank, kredyty, renta