M4 z drugiej ręki – od czego zacząć?


Bardzo wiele ludzi szukających lokum do wyremontowania chce nabyć coś z rynku wtórnego. Można wtedy poszukać we własnym zakresie, udać się do pośrednika albo... do urzędu miasta by uzyskać terminy licytacji komorniczych.

blok mieszkalny
Author: Robert Agthe
Source: http://www.flickr.com
Obowiązkiem instytucji jest poinformowanie mieszkańców o istniejącej możliwości uczestnictwa w odkupieniu mieszkań lub innych lokali lokatorskich.

Jeśli problematyka, która jest przedstawiona w niniejszym artykule jest godna Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://notariuszchojnice.pl/).

Zgodnie z polskim prawem ogłasza to komornik Tarnowskie Góry (Maciej Michno: komornik sądowy w Tarnowskich Górach) czy każde większe miasto ogłasza informacje o przetargach wieszając ogłoszenie czy zawiadomienie w UM. W ostatnim czasie wiadomości takie pojawiają się również na witrynach internetowych takich jak „BIP”. Jednak ich struktura nie jest całkiem jasna, dlatego szybciej można je znaleźć wklepując w przeglądarce hasło „licytacje komornicze Tarnowskie Góry”. szybciej szuka się licytacji lub lokali podając dokładne miasto. Lista wyników jest wówczas krótsza i częściej pasuje do naszego wyszukiwania. W sieci funkcjonują również całe strony publikujące informacje na temat zaplanowanych przetargach dotyczących nieruchomości oraz ruchomości, na których także można wyszukać „licytacje komornicze Tarnowskie Góry”. Ponadto, komornicy sądowi prowadzą również strony internetowe i umieszczają na nich bieżące wiadomości. Zanim sprzedaż się odbędzie, wiadomość o licytacji musi być ogłoszona co najmniej kilka tygodni wcześniej. Licytacje komornicze przeprowadzane są w sali plenarnej urzędu miejskiego, bo musi być ona dość duża, gdyby przyszło sporo zainteresowanych osób. Dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w licytacji pobiera ze strony internetowej i osoba, która weźmie udział w licytacji, jak i komornik (www.komornikolesno.pl/) Tarnowskie Góry przykładowo licytują nawet kilkanaście mieszkań dziennie.Z czym trzeba się liczyć podchodząc do licytacji? Z pewnością z tym, iż jeżeli cena za metr lokalu jest bardzo niska, to chętnych będzie sporo. Kolejna kwestia – za przystąpienie do licytacji do uiszczenia będzie określona suma. Trzecia kwestia – licytacja obejmująca konkretny przedmiot może nie być rozstrzygnięta podczas pierwszego posiedzenia. I ostatnia – wylicytowana nieruchomość na pewno będzie w fatalnym stanie, i z tym sporo ludzi się mierzy, ale niestety, nawet kiedy nieruchomość jest w ścisłym centrum miasta, zwykle sąsiedzi są tacy, iż raczej nie chcielibyśmy tam mieszkać.

Tags: lokale, dokumenty, licytacja, Kwestionariusze