Który kierunek studiów jest obecnie bardzo popularny w naszym kraju?


Czy wiesz, który kierunek szkoły wyższej jest teraz jednym z najczęściej wybieranych? Dotyczy on bardzo poważanego w naszym kraju zawodu - prawnika. Należy jednak wspomnieć, że to niezwykle rozbudowana dziedzina nauki, dlatego dzieli się na swoje specjalizacje.
Przykładowo prawnik mógłby być obrońcą, notariuszem czy kuratorem. Obecnie bardzo popularny jest także jeszcze inny kierunek.


Jaki? Chodzi o prawo (kliknij odnośnik) gospodarcze i handlowe. Wykłada się je zarówno na akademiach państwowych oraz na prywatnych. A czego konkretnie nauczą się słuchacze na takim wydziale? Ponieważ okazuje się być to pewnego rodzaju kuźnia przyszłych specjalistów od tak zwanego "dużego biznesu", uczą się oni m.in. od podstaw pojęć z zakresu ekonomii. Dla przykładu poznają definicje tego typu terminów jak prokura, konsument czy też przedsiębiorca, ale również historię polskiego oraz europejskiego prawa gospodarczego oraz handlowego. Słuchacze szkół wyższych poznają także między innymi system prawnej ochrony konkurencji i konsumenta.


finanse
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com


Jednak to oczywiście nie całość, ponieważ słuchacze szkół wyższych w czasie studiów poznają też różne postaci prawne spółek, takie jak spółka cywilna czy też z ograniczoną odpowiedzialnością. Jednak to oczywiście nadal nie wszystko, ponieważ pozostają ponadto np. zagadnienia powiązane z łączeniem czy podziałem spółek. Nie można by zapomnieć też o tworzeniu funduszy inwestycyjnych czy towarzystw emerytalnych.
Jednak na kierunku prawo gospodarcze i handlowe słuchacze szkół wyższych uczą się też np. pojęć związanych z KRS oraz ewidencją działalności rynkowej. Z tego powodu naprawdę warto jest studiować na wymienionym kierunku, ponieważ ma on świetlaną przyszłość.

Tags: studenci, system, rok