Kto trudni się wyceną majątku


Niezależnie od tego czy jesteśmy zwykłym obywatelem czy prezesem firmy, potrzebujemy czasem w naszych decyzjach biznesowych wsparcia profesjonalistów. Nikogo dzisiaj nie zdumiewa fakt zlecania poniektórych działań księgowemu bądź informatykowi. Dziś różne profesje przechodzą proces dużej specjalizacji, tyczy się to również zajęć związanych z finansami bądź z prawem.

rzeczoznawca majątkowy
Author: manishibhatt
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszy rzut oka bankowcy i rzeczoznawcy majątkowi trudnią się pokrewnymi rzeczami. Choć posługują się częstokroć identycznymi metodami, nie mogą się jednak wyręczać.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (www.rm-kancelaria.pl/podzial-majatku-rozwod-adwokat-lublin) dotyczącą archiwum pokrewnych artykułów. Są one zamieszczone na podobnym serwisie - zobacz je.Dlatego, jeśli zdarzy się że w toku działalności gospodarczej będzie potrzeba wyceny posiadanych nieruchomości, na mocy obowiązującego prawa zajmą się tymi czynnościami rzeczoznawcy majątkowi (Krajowej Grupy Doradztwa Majątkowego Warszawa). Pracują oni na podstawie stosownej ustawy, która normuje ich prawa oraz obowiązki. Rezultatem czynności tegoż specjalisty będzie dokument, jaki - zależnie od potrzeb - mieści takie dane jak wartość rynkowa nieruchomości. Uwzględnia on także wartość maszyn i urządzeń znajdujących się w podlegającym wycenie budynku (pod warunkiem jednak że urządzenia te są na stałe związane z tym budynkiem). Słowem, nie podlegają wycenie rzeczoznawcy majątkowego te maszyny, które można swobodnie używać poza budynkiem bądź w dowolnym innym miejscu.

Wycena jakiej dokonują rzeczoznawcy majątkowi może dodatkowo mieścić propozycję hipoteczną dotyczącą analizowanej nieruchomości. Rzeczoznawcy majątkowi posiadają dość duże uprawnienia, to znaczy mogą - w ramach wykonywanej pracy - żądać od sądów oraz innych instytucji danych potrzebnych do realizacji szacunku (zgodnie z dopuszczoną metodą szacowania majątku).

Wedle obowiązujących przepisów zawód ten można wykonywać tylko po zdaniu państwowego egzaminu i wpisaniu się do właściwego rejestru .

Przejdź do opisu, który znajduje się pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej ochrona znaku towarowego na ten temat, który na pewno Cię zainteresował. Nie wahaj się!

Egzamin taki realizowany jest przez Ministerstwo Infrastruktury i odbywa się w obecności komisji. Nieodzowne jest także posiadanie odpowiedniego wykształcenia na poziomie przynajmniej magisterskim w obszarze ekonomii, prawa czy politechnicznego. Konieczne są także podyplomowe studia w obszarze wyceny nieruchomości.

Tags: nieruchomości, dokument