Kredyt gotówkowy czy odnawialny


Marzy nam się nowy telewizor? Niezapomniana, egzotyczna wycieczka? Sytuacja finansowa uniemożliwia jednak nasze marzenia. Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji? Metod na zdobycie dodatkowej gotówki jest kilka.
Zwykle w takich momentach prosimy o wsparcie rodzinę. Bywa jednak, że spotykamy się z odmową. Naszą uwagę powinniśmy zatem zwrócić na kredyt gotówkowy lub odnawialny.


Karty kredytowe, płatnicze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Kredyt odnawialny jest usługą ściśle powiązaną z rachunkiem osobistym, więcej o tym tutaj: . Jego idea opiera się na tym, że bank udostępnia klientowi limit kredytowy do wykorzystania w ramach jego konta. Innymi słowy, klient ma do zagospodarowania dodatkowe środki pieniężne, które może wykorzystać w dowolnym celu. Wielkim plusem kredytu odnawialnego jest fakt, iż można z niego korzystać wielokrotnie bez załatwiania ponownych formalności – jedynym warunkiem jest przynajmniej częściowa spłata wcześniej wykorzystanego limitu zadłużenia.

W przypadku kredytu gotówkowego, przy większych kwotach zabezpieczeniem kredytu są oświadczenia o wyrażeniu zgody na potrącenie z wynagrodzenia w razie nieuregulowanych należności lub poręczenia innych osób, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy był korzystny trzeba skrupulatnie zapoznać się z polityką banku oraz dowiedzieć się jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki.

Nasz link do wpisu (http://najubezpieczenia.pl/o_nas.html) zaskoczy Cię bardzo optymistycznie. Znajdziesz tam ogrom drobiazgowych wiadomości. Zatem nie czekaj i klikaj!

Na ogół kredyt odnawialny jest bardziej korzystny od kredytu gotówkowego oferowanego przez ten sam bank. Z jakiego powodu? Kredyt odnawialny jest po prostu niżej oprocentowany.

pieniądze
Author: NicosFotos
Source: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, powinniśmy pomyśleć nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Poza tym rata jest znacznie niższa od sumy obecnie płaconych rat.

Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Niestety równocześnie z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Lecz nie zapominajmy, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, cały czas jest to ciekawa oferta.

Tags: kredyt, odsetki, stopy procentowe, konta