Kredyt gotówkowy czy odnawialny


Marzy nam się nowy telewizor? Niezapomniana, egzotyczna wycieczka? Sytuacja finansowa uniemożliwia jednak nasze marzenia. Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji? Metod na zdobycie dodatkowej gotówki jest kilka.
Zwykle w takich momentach prosimy o wsparcie rodzinę. Bywa jednak, że spotykamy się z odmową. Naszą uwagę powinniśmy zatem zwrócić na kredyt gotówkowy lub odnawialny.
Karty kredytowe, płatnicze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Kredyt odnawialny jest usługą ściśle powiązaną z rachunkiem osobistym, więcej o tym tutaj: . Jego idea opiera się na tym, że bank udostępnia klientowi limit kredytowy do wykorzystania w ramach jego konta. Innymi słowy, klient ma do zagospodarowania dodatkowe środki pieniężne, które może wykorzystać w dowolnym celu. Wielkim plusem kredytu odnawialnego jest fakt, iż można z niego korzystać wielokrotnie bez załatwiania ponownych formalności – jedynym warunkiem jest przynajmniej częściowa spłata wcześniej wykorzystanego limitu zadłużenia.

W przypadku kredytu gotówkowego, przy większych kwotach zabezpieczeniem kredytu są oświadczenia o wyrażeniu zgody na potrącenie z wynagrodzenia w razie nieuregulowanych należności lub poręczenia innych osób, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt (zobacz kredyty konsolidacyjne wrocław) gotówkowy był korzystny trzeba skrupulatnie zapoznać się z polityką banku oraz dowiedzieć się jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Na ogół kredyt odnawialny jest bardziej korzystny od kredytu gotówkowego oferowanego przez ten sam bank. Z jakiego powodu? Kredyt odnawialny jest po prostu niżej oprocentowany.

pieniądze
Author: NicosFotos
Source: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, powinniśmy pomyśleć nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Poza tym rata jest znacznie niższa od sumy obecnie płaconych rat.Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Niestety równocześnie z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Lecz nie zapominajmy, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, cały czas jest to ciekawa oferta.

Tags: kredyt, odsetki, stopy procentowe, konta