Kredyt czy karta kredytowa? Kiedy na jaką formę pożyczki się zdecydować?


W życiu są takie chwile, gdy okazuje się, iż trzeba dodatkowej sumy gotówki. Potrzebna jest ona przede wszystkim na niespodziewane sytuacje i zakupy. Czasem sporo osób potrzebuje mieć także ekstra gotówkę, na urlop lub na remont domu. Jednakże niezwykle rzadko bywa tak, że posiada się nadprogramowe pieniądze wtedy, kiedy one są rzeczywiście niezbędne. W obecnych czasach rzadko kto zostawia sobie zaskórniaki i ciuła na takie zdarzenia. Zazwyczaj każdy trwa od pierwszego do pierwszego, gdyż takie są warunki zarobkowe w Polsce. Na szczęście istnieją takie firmy czy choćby standardowe banki, jakie proponują wzięcie kredytów czy też różnych propozycji nadprogramowej sumy pieniędzy.


kredyt
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą ofertą dobrego banku są kredyty hipoteczne. Przykładem zaciągnięcia kredytu hipotecznego jest na przykład zakup mieszkania. To zasadniczo najpopularniejsza przyczyna brania pożyczek, gdyż mało kto posiada tyle pieniędzy, by bez pomocy nabyć dom. Żeby jednak dobrze przygotować się do wzięcia pieniędzy z wybranego banku, trzeba znać paru zasadniczych spraw. Kredyty hipoteczne posiadają kilka etapów.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie własnej zdolności kredytowej. Następnie jest wybranie wymarzonej nieruchomości (zobacz pożyczka pod nieruchomość) oraz jej szczegółowe obejrzenie i skontrolowanie pod wszystkim aspektami. Gdy już się jest zdecydowanym, trzeba spisać umowę przedwstępną i z nią udać się do banku. W banku trzeba wybrać dany rodzaj kredytu i złożyć wniosek. Kolejny krok jest bardzo zabierający czas. Należy bowiem złożyć
kredyt
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
wszelkie potrzebne dokumenty, gdy jednakże już całość się posiada, starczy czekać na decyzję i podpisać na dokumencie kredytowym.

Zupełnie inną sprawą pożyczania pieniędzy są karty kredytowe z Bardzo popularne przede wszystkim u osób światowych, które wolą mieć przy sobie jedną kartę, niż pieniądze. Karta kredytowa jest fajna szczególnie wtedy, gdy (teraz - www.notariusz-rakoczy.pl/) nie ma się niewielkiej sumy pieniędzy, a która jest całkiem mocno potrzebna. Głównym walorem karty jest to, że nie trzeba chodzić po pożyczkę pieniędzy z banku za każdym razem, a tylko wyciągnąć kartę i zapłacić.

Tags: pieniądze, bank, kredyt