Kiedy oraz z jakich powodów sąd mógłby zawyrokować rozwiązanie związku małżeńskiego?


Przeprowadzanie sprawy rozwodowej nie jest niczym odmiennym, niż sądowym rozwiązaniem związku małżeńskiego. Pary, które decydują się na rozstanie z różnorodnego rodzaju względów robią to przykładowo tak ze względu na jakieś uzależnienie któregoś ze współmałżonków, jak i chociażby ze względu na zdradę.


Rozwód to aktualnie prawie codzienność. Jest nieciekawą praktyką, gdyż coraz więcej małżonków decyduje się na finalne rozstanie właśnie w tego typu sposób, czyli poprzez rozwód.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania wiążące się z tą kwestią, to kliknij ten link i zobacz - z pewnością Cię to zaciekawi!

Nasza ojczyzna nie jest w ścisłej czołówce państw, w których dochodzi do największych ilości spraw rozwodowych, rozpady par jednak wbrew pozorom rzadkie w Polsce niestety nie są. Okazuje się, że corocznie rozwodzi się niemalże 70 tysięcy polskich par. W Polsce okoliczności, kiedy może zostać orzeczony rozwód, zostały zdefiniowane w Kodeksie Rodzinnym oraz Opiekuńczym. Najważniejszym aspektem, którego realizacja jest wymagana do sądowego zakończenia związku małżeńskiego, jest całkowITy oraz trwały rozkład małżeństwa. Chodzi o pożycie małżeńskie, które oparte jest na trzech płaszczyznach: fizycznej, duchowej oraz gospodarczej.


migawka - Internet
Author: Markus Spiske
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze dwa z wymienionych czynników w zasadzie są klarowne: o ustaniu pożycia moglibyśmy mówić wtedy, gdy zanika więź emocjonalna pomiędzy małżonkami oraz w takiej sytuacji, kiedy nie podejmują się oni żadnych zbliżeń. Najbardziej interesujący jest trzeci ze wspomnianych aspektów małżeńskiego życia - czynnik gospodarczy. Często zdarza się sytuacja, kiedy małżonkowie spotykają się nawet z innymi osobami, przy czym jednocześnie nadal mieszkają razem w jednym mieszkaniu czy też domu. W takiej sytuacji wymiar materialny pożycia małżeńskiego nie ulega ustaniu, jednak nie jest to okoliczność, która udaremnia rozwód.


Sąd może wtedy orzec rozwód, kiedy wymiar gospodarczy małżeńskiego pożycia nie ulega ustaniu. Z powodu tego typu powodów jak dla przykładu brak możliwości wyprowadzenia się małżonka z domu, która powstaje choćby ze względów materialnych.

Tags: polska, dom, moc, IT