Jesteś kierowcą z kilkunastoletnim stażem


Przez cały ten czas nie spowodowałeś nawet najmniejszej stłuczki, aż tu niespodziewanie pech - byłeś uczestnikiem zdarzenia drogowego i co najgorsze, osobom poszkodowaną.


Sprawcą kolizji był inny kierowca, jemu nic się nie stało, a Ty z licznymi obrażeniami trafiłeś do szpitala.
Stetoskop lekarski
Author: Dr.Farouk
Source: http://www.flickr.com


certyfikacja
Author: Christopher Kray
Source: http://www.flickr.com


W teraźniejszym czasie czeka Cię jeszcze długa rehabilitacja i myślisz, czy nie przysługuje Ci w związku z tym jakieś zadośćuczynienie, ponieważ leczenie do tego czasu pochłonęło już masę pieniędzy. To jasne, że posiadasz do niego prawo, przede wszystkim jako poszkodowany w wypadku. Takie zadośćuczynienie może obejmować nie wyłącznie zwrot kosztów leczenia.Z powodzeniem możesz wnioskować także o zwrot dochodów utraconych ze względu na to zdarzenie, a także o zwrot kosztów przejazdów do lekarzy, jak również uszkodzenia auta. Szczęśliwie Ciebie to nie dotyczy, lecz w momencie utraty zdolności do pracy w skutek kolizji miałbyś także prawo (więcej na stronie) oczekiwać renty od sprawcy. Rozmyślasz, w jaki sposób wszystko przeprowadzić. To proste. Zbierz wszystkie dane sprawcy zdarzenia drogowego i zgłoś szkodę jego ubezpieczycielowi razem z wnioskiem o wypłatę odszkodowania. Jako poszkodowany w wypadku starannie zbieraj wszystkie dowody, aby udokumentować, jakie uszczerbki poniosłeś w związku z nim. Warto, abyś wiedział też, by jasno ustalić wysokość oczekiwań finansowych, a w późniejszym czasie skrupulatnie przedstawił wszystkie rachunki wizyt u lekarzy, cen leków i oczywiście wszystkie orzeczenia lekarskie na temat Twojego zdrowia.
Nie można pobłażać sprawcom wypadków drogowych. Tylko ogromne konsekwencje finansowe i karne mogą wpłynąć na to, że ich lekkomyślność na drogach chociaż troszkę osłabnie.

Tags: lekarz, prawo, koszt, odszkodowanie