Jeśli nasza firma sprzedaje jakieś produkty do Rosji, to zapewne wie, że obowiązują tam inne normy gwarantujące jakość produktu


Wszyscy, którzy sprzedają swoje towary do Rosji i krajów stowarzyszonych w WNP (Wspólnota Niepodległych Państwa - jednoczy niemal wszystkie państwa byłego ZSRR) wiedzą czym są ich normy jakości.
certyfikat higieniczny
Author: TopRank Online Marketing
Source: http://www.flickr.com


Aby coś mogło zostać wprowadzone na ich rynek, potrzebuje owego zaświadczenia.


GOST Certificate (więcej o gost - wejdź : sprawdź ofertę - certificate) jest potrzebny wszystkim tym przedsiębiorstwom, które pragną handlować z Rosją. Standardy te wywodzą się jeszcze z okresu Związku Radzieckiego i uległy niedużej zmianie, ale ogólnie rzecz ujmując - obowiązują do dzisiaj. Uważa się, że poniekąd są podobne do zachodnich norm ISO. Mamy szansę zatem spotkać się z dziwnymi hybrydami w stylu GOST ISO 9001.


Dziś funkcjonują specjalne jednostki, które pomogą nam uzyskać certyfikat (internetowa - www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html) higieniczny na terytorium Federacji Rosyjskiej. Dzięki oddelegowaniu owego zadania na fachowców, zaoszczędzimy czas oraz nie ugrzęźniemy na długie miesiące w papierach. A jak wszyscy słyszeliśmy, w Rosji biurokracja bywa niepojęta i wszyscy urzędnicy uwielbiają ogromne ilości papierów. Kiedy uda nam się już uzyskać odpowiednie pozwolenia, to rynek wschodni stoi przed nami otwarty. Jest to ogromny rynek zbytu z dużymi możliwościami, z tego powodu warto kierować tam swój wzrok oraz zainteresowanie, jeśli jesteśmy producentem jakiś towarów.
Federacja Rosyjska jest rynkiem trudnym do zawojowania oraz skomplikowanym. Jednakże jeżeli powiedzie nam się tam zahaczyć, to pewnie da nam to szansę na duże zyski.

Tags: este