Czy aby kredyt hipoteczny to odpowiedni pomysł dla nas?


Posiadanie własnego ”kawałka podłogi” to marzenie wielu z nas. Jeszcze trzydzieści lat temu mieszkań na rynku nie było za wiele i aby wejść w posiadanie własnych „czterech ścian”, trzeba było przez wiele lat czekać wytrwale na przydział lub w sprytny sposób zjednywać urzędników decydujących o tym, kto i na jaki standard lokum może liczyć. A w dzisiejszych czasach?

Fundusz hipoteczny DOM
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
Dziś wszystko się zmieniło, także na rynku mieszkaniowym. Obecnie, teoretycznie każdy może kupić sobie mieszkanie lub dom, skrojony na miarę jego marzeń i oczekiwań. Teoretycznie, bo do pełni szczęścia we własnym królestwie brakuje “tylko ” odpowiedniej kwoty pieniędzy. I w tym miejscu zaczynają się schody oznacza tysiące, niekiedy i miliony złotych, a o tak dużych pieniądzach wielu Polaków może tylko pomarzyć.

Wówczas z propozycją przychodzą banki, które chętnie służą pomocą każdemu, kto posiada zdolność kredytową. Z ich ofert korzystają zresztą nawet te osoby, które wprawdzie dysponują potrzebną kwotą, ale wolą przeznaczyć ją na inne cele, natomiast na zakup nieruchomości zaciągają kredyt hipoteczny.

Jeżeli zainteresowała Cię omawiana tematyka, bez wahania wejdź na ten odnośnik - to omówienie (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/korekta-pit-zeznania-podatkowego-kiedy/) z pewnością też okaże się dla Ciebie wartościowe!

Kredyty dla seniorów również są powszechna praktyką .

Zdolność kredytobiorcy do spłaty kwoty kredytu w umownych terminach płatności, mimo, że jest konieczne, nie przesądza o otrzymaniu kredytu bankowego z zabezpieczeniem hipotecznym.
Fundusz hipoteczny DOM
Author: FutUndBeidl
Source: http://www.flickr.com
Banki wymagają, obok zdolności kredytowej, również właściwego zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie kontraktu stanowi, jak sama nazwa wskazuje hipoteka. Dzięki temu wierzyciel, w tym wypadku bank ma pewność, że kredytobiorca nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia. W momencie gdy nie dostosujemy się do umowy, firmy (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-inwestycyjny) sam wyegzekwuje swoje należności poprzez zabranie nam nieruchomości pod hipotekę to przede wszystkim stosownie niskie oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu dla banku) a co za tym idzie dogodne raty, ze względu na długi okres kredytowania. Decyzja o ubieganie się o kredyt wymaga rozwagi. Najważniejsze to dostosować właściwą ofertę dla siebie oraz dobrać ją zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi.

Tags: pieniądze, bank, rata, hipoteka, kredytobiorcy