Jakim sposobem pozyskać uprawnienia rzeczoznawcy nieruchomości oraz kto może nim zostać?


Żeby dostać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego należy realizować parę istotnych wymagań. Osoba, jaka chce wykonywać profesję w tym zawodzie nie może być karana oraz winna posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Do tego musi posiadać wyższe wykształcenie w dziedzinie wyceny nieruchomości.

mieszkanie - wynajęcie
Source: flickr.com
Znaczące jest też odbycie praktyki oraz dostanie doświadczenia zawodowego. Praktykę taką zdołamy odbyć w ramach studiów wyższych, możemy także samodzielnie ukończyć praktykę, jaka powinna trwać przynajmniej sześć miesięcy.

Jeśli stwierdzisz, że opublikowane w tym tekście informacje są warte uwagi, przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku podkładka pod krzesło. Znajdziesz tam równie przydatne dane.

Innym rozwiązaniem jest także przynajmniej dwuletnia praca na stanowisku, która jest związana z wyceną nieruchomości. Uzyskanie doświadczenia oraz przydatnej wiedzy w tym zawodzie jest niesłychanie znaczące, bowiem praca rzeczoznawcy mieszkaniowego jest niezwykle poważna.

Żeby zostać rzeczoznawcą mieszkaniowym należy korzystnie przejść przez postępowanie kwalifikacyjne, które przeprowadzane jest przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Jeśli wynik tego postępowania będzie pozytywny, wtenczas pozyskamy uprawnienia niezbędne do wykonywania zawodu oraz będziemy mogli pracować jako rzeczoznawca majątkowy - dokładnie, jak choćby .

Czy chciałbyś zgłębić wątek poruszony w naszym tekście? Jeżeli jesteś za, to czytaj pod adresem kolejne ciekawe wiadomości.
rzeczoznawca majątkowy
Author: manishibhatt
Source: http://www.flickr.com
Postępowanie kwalifikacyjne przebiega w dwóch etapach, głównym z nich jest etap wstępny, natomiast drugim egzamin. Na etapie wstępnym sprawdza się czy zaprezentowane dokumenty spełniają każde wymagania urzędowe. Jeśli tak, wtedy dostaniesz wezwanie na egzamin pisemny. Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru, na teście jest 90 pytań, a sam test również trwa 90 minut, posiadamy więc jedną minutę na jedno pytanie. Aby zdać egzamin wypada mieć choć 65 punktów. Wybierając się na egzamin pisemny, potrzebnie powinnyśmy pomnieć o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Testu nie podpiszemy imieniem i nazwiskiem, ale unikalnym szyfrem. Przy analizowaniu przez egzaminatorów testu, nie będą oni wiedzieli kto tak w zasadzie pisał test. Po egzaminie pisemnym czeka Cię egzamin ustny, na jakim można dostać 24 punkty. Minimalna ilość punktów zezwalających na zdanie testu to 14 punktów.
Tags: praca, egzamin, kod