Jakim sposobem napisać protest od nakazu zapłaty?


Nakaz zapłaty zdołamy uzyskać w wielu przeróżnych okolicznościach, podstawą uzyskania takiego dekretu może być przykładowo niezapłacony rachunek za usługi online lub telekomunikacyjne wydany przez sąd na skutek nakazu danej firmy. Jeśli uważamy, że polecenie zapłaty zostaoł wydane niesłusznie, wówczas zdołamy wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Powinniśmy jednak pamiętać o kilku znaczących oraz istotnych sprawach.
sąd
Author: US Department of Education
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, od momentu zdobycia nakazu zapłaty, na wniesienie sprzeciwu posiadamy dwa tygodnie. Terminu tego nie można przekroczyć, wobec tego nie pożądane byłoby odkładać tego na ostatnią chwilę. Jeśli dostaliśmy zalecenie zapłaty, to postarajmy się wnieść protest jak najszybciej. W takim dokumencie musimy starannie wykazać każde ważkie oraz mniej istotne zarzuty przeciw żądaniu, nie zapominajmy też o wiarygodnych dokumentach. Mówiąc w skrócie, w nakazie zapłaty musimy zaprezentować takie wiadomości, które doprowadzą do jego oddalenia.

Przeczytaj więcej szczegółów, a zobaczysz dodatkowe treści, które na pewno również Cię zainteresują. Nie czekaj więc i użyj linku radcy prawni w olsztynie!

Sprzeciw od nakazu zapłaty winien być przemyślany i przekonujący, zadbajmy więc o to, aby zaprezentowane poprzez nas wiadomości były jasne oraz zrozumiałe.
sąd
Author: Curtis Jones
Source: http://www.flickr.com
W oporze od nakazu zapłaty zdołamy powoływać się na dużo rozlicznych zarzutów, nawet jeśli nie mamy co do nich stuprocentowej pewności. Jeśli na przykład nakaz zapłaty dotyczy sfinansowania rachunku sprzed 8 lat, wtedy możemy powołać się na zarzut przedawnienia. Przedawnienie obowiązuje wiele różnych roszczeń, toteż możliwe, iż w naszej sprawie zarzut ten okaże się trafiony.

Inną możliwością jest powołanie się na zrobienie zobowiązania. W tej sytuacji przyznajmy, iż dana sytuacja rzeczywiście miała miejsce, jednak zapłata została już uiszczona. Jako dowód zdołamy przedstawić na przykład pokwitowanie albo potwierdzenie przelewu. Podobnie działa również zarzut potrącenia wierzytelności.

Zaciekawił Cię omawiany wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też to unikalne www. Zwyczajnie kliknij ten link a na pewno się nie zawiedziesz!

Im więcej zarzutów oraz dowodów przytoczymy, tym większa szansa na to, iż uda nam się wycofać od nakazu zapłaty. Więc pozyskanie nakazu zapłaty wcale nie winno świadczyć, że będziemy musieli uregulować daną sumę.

Tags: dokumenty, telekomunikacja, zapłata