Jakiego typu mamy tworzywa, w które możemy pakować przesyłki? Jakiego rodzaju jest jeden z najbardziej znanych?


Nie da się wysłać konkretnej rzeczy bez dobrego opakowania. Jakiego typu wiec mamy materiały do pakowania? Na pewno bardzo różne, ponieważ ich użycie jest bardzo szerokie. Mamy szansę jednak stwierdzić, że niektóre z nich powtarzają się całkiem często. Takim materiałem do pakowania jest opakowanie z folii pęcherzykowej, zazwyczaj nazywanej bąbelkową.

przesyłka
Author: Christian Reese
Source: http://www.flickr.com
Folia pęcherzykowa jest tworzywem opakowaniowym, który składa się z pęcherzyków powietrza. Zamknięte są one pomiędzy dwoma arkuszami folii podczas jej zgrzewania. Tego typu proces może sprawić, że zamknięte powietrze gwarantuje amortyzację, a to może chronić przed uderzeniem.

Tego typu folia zapewnia najdoskonalszą osłonę lekkich rzeczy. Daje się ciąć, co pozwala na zapakowanie bez wątpienia każdego przedmiotu o wybranym kształcie i rozmiarze. Jednakowoż, nie może być ona używana do zawijania nielekkich rzeczy. Jeśli chcemy zastosować folię bąbelkową musimy pamiętać,by użyć kilku warstw w celu zagwarantowania zabezpieczenia całego produktu, czyli łącznie z rogami i krawędziami (). Folia bąbelkowa z niewielkimi pęcherzykami jest materiałem opakowaniowym, który złożony jest się z pęcherzyków powierza o grubości która wynosi 0,64 centymetra. W folii większej pęcherzyki mają 1,27 centymetra.

folia bąbelkowa
Author: DanaK~WaterPenny
Source: http://www.flickr.com
Jak pakować przedmioty w folię bąbelkową? Należy zawinąć określony artykuł osobno, a potem umieścić go w trwałym pojemniku. Przedmioty delikatne będą wymagały bardziej odpowiedniego oddzielenia od siebie czy rogów. Każdy z artykułów powinien być otaczany folią bąbelkową, której grubość wynosi co najmniej 5.08 centymetra. Powinny być też umieszczone w odległości przynajmniej 5,08 centymetra od ścianek opakowania.

Jeżeli omawiana sprawa jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj oprócz tego więcej treści na ten temat (http://www.hurtplus.pl/milka-c-69_112_113.html) tu - te wiadomości także nie mogą pozostać pominięte.

To może zapobiec tarciu produktu o kolejny produkt. To tez wpływa na ochronę zawartości przed kolejnymi uderzeniami oraz wibracjami, które mają szansę przenosić się z zewnętrznej części pudełka na zawartość (przeczytaj więcej). Należy użyć odpowiedniej ilości warstw, żaby zapewnić gwarancję, że to co zapakowane nie będzie przemieszczać się w czasie ruchów pudełka.Tags: pudełko, amortyzacja, przesyłka, pęcherzyk