Jakiego rodzaju formalności będą wymagane jeśli planuje się kupić mieszkanie na rynku wtórnym.


Przy zakupie mieszkania używanego jest szereg formalności do spełnienia. Jeżeli nawet ktoś posiada odpowiednią ilość gotówki, to i tak od niektórych rzeczy nie ucieknie, a tym bardziej jeżeli transakcja będzie kredytowana.


Prawo w naszym kraju wymaga, żeby wszystkie zakupy wiążące się z nieruchomościami były zawierane w formie aktu notarialnego, tak więc siłą rzeczy w kancelarii będzie się trzeba w tym temacie pojawić. Poza tym przed kupnem warto dokładnie sprawdzić stan danego mieszkania, czy przykładowo nie będą na nim widnieć jakieś dodatkowe obciążenia w księgach wieczystych. Pominięcie tego spowodować może w przyszłości spore problemy, dlatego też nie warto sobie tego lekceważyć. A jeśli na zakup będzie brany kredyt, to dojdzie jeszcze kompletna procedura (zobacz tłumaczenie patentów) związana z jego przyznaniem - kliknij strone.


Internet - kadr
Author: Vishay Intertechnology
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim banki oceniają w oparciu o otrzymane zaświadczenia o zarobkach zdolność kredytową chętnych na mieszkanie. Dokładnie sprawdź informacje sprawdzają także wcześniejszą historię w BIKu, żeby mieć pewność, że kredyt będzie spłacany. Jeśli ten etap przejdzie się pozytywnie, to kolejnym krokiem będzie wycena nieruchomości Bielsko-Biała, zrobiona przez zawodowego rzeczoznawcę. Jest to niezbędne do tego, aby bank miał informację, jaka jest wartość nieruchomości, jaka stanowić będzie zabezpieczenie pożyczki.


W przypadku nieruchomości należy również dostarczyć wypis z ksiąg wieczystych, oraz kilka dokumentów ze spółdzielni. Na koniec, jeżeli nie będzie żadnych problemów, pozostanie podpisać umowę i uruchomić wypłatę środków.

Tags: nieruchomości, problemy, interes, księgi