Jakiego rodzaju czynności mogłyby wchodzić w zakres usługi pod nazwą obsługa prawnicza firm?


Prowadzenie dowolnej spółki musi odbywać się w ramach obowiązującej litery prawa, jednak żeby to zapewnić, niezbędna jest w niektórych wypadkach pomoc prawnika.


Jego kancelaria prawna mogłaby zagwarantować między innymi doraźną albo cykliczną obsługę prawną wielu spółek.


regał na dokumenty biurowe
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com
obsługa prawna
Author: Eneas De Troya
Source: http://www.flickr.com


Tego typu mecenas może pomóc w tego typu wypadkach jak przykładowo opracowanie dokumentacji korporacyjnej spółki, przeprowadzanie kompleksowej analizy sytuacji prawnej spółki (zobacz przekształcanie spółek we Wrocławiu) lub np poradnictwo prawne w zakresie rozwiązywania i likwidacji jednostek przemysłowych. Kwestia wynagrodzenia za pomoc prawniczą jest omawiana osobiście na bazie jasno określonych zasad jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Od jej postaci uwarunkowany jest też wariant rozliczania się z danym interesantem. Istnieje zatem opłata godzinowa oraz wynagrodzenie zryczałtowane. W niektórych wypadkach możliwe jest też wynagrodzenie zależne od wyniku działań (tzw. success fee).


decyzja
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com


Taka obsługa prawna - odsyłam do tego serwisu - firm to nieoceniona pomoc w przypadku nowych inwestycji np. budowlanych lub w wypadku spraw związanych z obsługą pracowników. W co poniektórych przypadkach wspomniany zespół prawników mógłby pomóc w kwestiach niejasności powiązanych z np. organami administracji państwowej. oferta tego rodzaju kancelarii skierowana jest do dużych korporacji i małych i średnich zakładów sektora prywatnego. Odbiorcami takiej kancelarii mogą także zostać instytucje państwowe i np. aktorzy czy politycy.


Należałoby korzystać z tego typu oferty nawet jeżeli chcemy mieć odpowiednio przygotowaną umowę albo innego rodzaju dokument. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o istotnym znaczeniu, dobrze jest poznać zdanie mecenasa.

Tags: kancelaria, cena, oferta