Podstawowe różnice między radcą prawnym a adwokatem, kiedy można udać się po poradę do każdego z nich


Dla niejednej osoby adwokat i radca prawny to dokładnie taka sama osoba, jedynie nazywająca się nieco inaczej. Rzeczywiście obecnie w coraz większym stopniu różnice między nimi zaczynają się zacierać, pomimo że formalnie nadal są to dwa niezależne zawody. Zarówno adwokaci jak i radcy prawni cały tok studiów mają dokładnie taki sam, dopiero po wybraniu aplikacji ich drogi idą w trochę oddzielnych kierunkach. Zasady pracy w każdym z tych zawodów będą regulować odpowiednie ustawy, i w oparciu o nie radcy i adwokaci będą wykonywali swoje obowiązki.

prawnik
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy najbardziej istotne są dwie różnice, jedna będzie dotyczyć sposobu świadczenia usług, a druga możliwości reprezentowania przed sądami w niektórych sprawach. Podstawowe zadania, to znaczy udzielanie porad prawnych, redagowanie opinii lub opracowanie najróżniejszych aktów i umów są w każdym przypadku takie same. Warto poznać, czym w praktyce radca prawny Wrocław - charakterystyka - różnił się będzie od adwokata, jeśli zajdzie kiedyś potrzeba skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej.Jeśli chodzi o sposób świadczenia swoich usług, to główną różnicą jest to, że adwokatów - dodaj serwis do stron zaufanych nie można zatrudniać w oparciu o umowę. Jedyną możliwością będzie dla nich kancelaria Wrocław, prowadzona albo samodzielnie, albo razem z innym adwokatem - jedna z wrocławskich kancelarii. Dlatego też niemożliwe jest zatrudnienie adwokata w firmie na umowę, jeśli jakaś firma ma tego typu potrzebę to musi skorzystać z usług radcy.

Przedstawiana tu kwestia jest dla Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu pszczyna komornik, który opisuje zbliżone zagadnienia.

Kolejną istotną różnicą między tymi zawodami jest możliwość reprezentowania w określonych sprawach.

Radcy prawni w oparciu o ustawę nie będą mogli robić tego przy sprawach karno-skarbowych i karnych - w przypadku takich spraw obrońcami będą jedynie adwokaci. Co prawda aktualne przepisy pozwalają na obecność radców, lecz jedynie w charakterze pełnomocnika strony. Tak więc widać, że w niejednym przypadku nie będzie znaczenia, czy się ktoś uda się do radcy, czy adwokata, u każdego takiego prawnika na pewno otrzyma odpowiednią pomoc. Jeśli jednak będzie się szukać obrońcy do obrony w przypadku jakiegoś przestępstwa, to jedyną opcją zostanie adwokat.

Tags: radca prawny, Adwokat, radcy, pomoc prawna