Jakie dokumenty są konieczne przy zakupie używanego mieszkania na kredyt.


Droga którą będzie musiał przebyć potencjalny posiadacz mieszkania jest naprawdę długa, szczególnie jeżeli chce się przy tym wziąć kredyt.


mecenas
Author: Timm Suess
Source: http://www.flickr.com
Ale nawet przy kupnie za gotówkę od pewnych formalności uciec nie można, tyle że się nie będzie miało styczności z bankami. A że banki będą mieć swoje wymagania w stosunku do kredytobiorców, to należy im przynieść sporo dokumentów wiążących się z dochodami i znalezioną nieruchomością. W pierwszej kolejności niezbędne będzie (odnośnik do serwisu-przejdź na naszą stronę to łącze) dostarczenie informacji o dochodach, w oparciu o które będzie obliczona zdolność kredytowa. Weryfikowana jest także historia wcześniejszych kredytów w BIK, aby całościowo ocenić stan potencjalnego klienta. Jeżeli z tym wszystkim nie będzie problemów, to kolejnym krokiem będzie wycena nieruchomości bielski-biała -


W przypadku mieszkania z rynku wtórnego konieczny będzie operat szacunkowy Bielsko, informujący o tym, ile będzie ono faktycznie warte. Wykorzystując ten dokument bank wyznacza największą kwotę kredytu, która jest możliwa do dostania, w pierwszej kolejności będzie tu chodzić o zabezpieczenie na hipotece. Wycena musi być wykonana przez uprawnioną do tego osobę, niektóre banki jeszcze wymagają, aby rzeczoznawca Bielsko-Biała był na ich liście (odwiedź Kancelarię Rzeczoznawców Majątkowych 2 SIPEX).

Jeżeli masz ochotę zgłębić większą ilość szczegółów na przedstawiony w tym miejscu temat, to użyj linku (http://adwokatchojka.pl/) zamieszczonych w tym tekście.

Obecnie sporządzenie takiego operatu będzie kosztować kilkaset złotych, a czas czekania na dokument zależy w dużym stopniu od tego, ile pracy będzie miała osoba go wykonująca.


W przypadku niedużych kwot pożyczki czasami banki stosują procedurę uproszczoną, czyli wartość nieruchomości jest w przybliżeniu wyznaczana przez ich specjalistów.

Tags: mieszkania, rzeczy, bank, problem