Jak wyglądają czynności komornika w codziennej praktyce?


Z problemem długów boryka się coraz to sporzej rodaków. Ilość akcji egzekucyjnych rośnie z roku na rok, ale komornik sądowy to nie tragedia.


Warto jednak mieć na względzie, iż egzekucja nie będzie działaniem całkowicie „bezbolesnym”.
Właściwe podejście każdej ze stron postępowania egzekucyjnego może uczynić ją sprawną jak też jak najmniej problematyczną. W przypadku niespłacania pożyczki przez dłużnika, wierzyciel, po uzyskaniu tytułu wykonawczego, kieruje sprawę do windykatora sądowego w celu egzekucji należności. Ktokolwiek, kto dobrowolnie nie spłacił własnego długu, spodziewać może się odwiedzin komornika.


kary
Author: Marcus Balcher
Source: http://www.flickr.com


Jednym ze sposobów egzekucji należności pieniężnych jest egzekucja z ruchomego mienia. Obecnie ten rodzaj egzekucji przeprowadzany jest względnie nieczęsto. Wypływa to ze spadku cen ruchomości wykorzystywanych oraz większej dostępności nowych artykułów w handlu. Ogólnie przyjmuje się, że ruchomym mieniem są te obiekty, które nie są nieruchomościami albo ich elementami składowymi.

Jeżeli intryguje Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny równie zajmujący news adwokat Zabrze.

Gazy, ciecze, źródła energii będą przedmiotami, jeżeli zostały wyodrębnione jak też zamknięte we właściwych zasobnikach, dla przykładu butla gazu. Egzekucja z ruchomości zaczyna się od zajęcia rzeczy. Zajęcie dokonane jest przez wpisanie rzeczy do protokołu zajęcia. Zajęciu podlegają tylko ruchomości które znajdują się we władaniu dłużnika. Przez władanie należy rozumieć możliwość używania rzeczy jak też sprawowania nad nią faktycznego władztwa.
Komornik nie będzie dochodził czy dłużnik jest posiadaczem przedmiotów. Zajęte przedmioty zostają w następnej kolejności oddane na tzw. licytacje komornicze Tarnowskie Góry jest to miasto w którym urzęduje komornik opolskie licytacje sądowy przy Sądzie Rejonowym.

Tags: dostęp, zysk, towar, osoba