Jak wycenić dom? Na co zwracać uwagę? Co jest w takiej kwestii najistotniejsze?


Może się tylko zdawać, że łatwo sprzedać nieruchomość, kiedy tak naprawdę wcale to takie łatwe nie jest. Początkowo powinniśmy zrobić wycenę, od takiego czegoś naprawdę wiele zależy.


Na początek trzeba ocenić jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości, co znaczy, by sprawdzić za jakiego typu kwoty ludzie kupują podobne do naszej nieruchomości.


Nie chodzi tu jednak o to, żeby sprawdzać ogłoszenia, po jakiej cenie są wystawione, ale żeby faktycznie zobaczyć, za jak wiele są sprzedawane. Kolejny krok to przekonanie się, jakiego typu walory ma okolica, w której jest nieruchomość.

Jeżeli masz zamiar zgłębić taki temat dokładniej i chcesz przestudiować zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w ofercie (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) wpisu, który odnajdziesz tutaj.

Chodzi tu o to, czy jest łatwy dostęp do sklepów, aptek, jaka jest odległość od autobusowych przystanków i tak dalej.


prawnik - selfie
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


faktur


W następnym kroku dobrze zrobić listę wszelkich działań, ale także rzeczy, które wykonaliśmy, żeby zwiększyć wartość nieruchomości. Niezbędne są w takiej sytuacji remonty, do tego typu kosztu jednakowoż doliczmy także robociznę lub nerwy, które straciliśmy, gdy odnowiliśmy nieruchomość. Przedostatni krok to przygotowywanie nieruchomości do sprzedaży, czyli usprzątnijmy ją, zasłońmy wstydliwe mankamenty, ale również zróbmy konieczne remontowe prace.


Millenia Fort Kraków
Author: Wawel Service
Source: Wawel Service
Najistotniejsze, aby mieszkanie pięknie się prezentowało i nie unosiły się w nim nieprzyjemne, odstręczające zapachy. Ostatni krok, to bez wątpienia przygotowanie oferty, która zachęci potencjalnego nabywcę do zakupu.


Co ciekawe możemy mieć problem, ażeby wyceniać mieszkanie, tak się czasami zdarza, ale jest na to rozwiązanie, ponieważ można zatrudnić do tego specjalistę, a jak wycena mieszkań Kraków jest świetnym miejscem, by takiego znaleźć.

Tags: sprzedaż, cena, rozwiązanie, problem