Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla swojej działalności? Oto garść wskazówek.


Jeżeli prowadzisz własną działalność gospodarczą lub myślisz o otworzeniu firmy, wówczas bez wątpliwości staniesz między innymi przed zagadnieniem tego, jakie konto firmowe będzie dla Was najlepsze. To, w którym banku będziesz trzymał swoje pieniądze jest bardzo istotną kwestią z punktu widzenia niemalże całej firmy. Jak więc mądrze wybrać i nie dać się nabić w butelkę? W współczesnych czasach konta firmowe oferuje właściwie każdy bank. Nic w tym nadzwyczajnego - najczęściej wielkie firmy posiadają o wiele więcej pieniędzy niż klasyczny Kowalski, co jest niezwykle korzystne dla banku, dlatego banki częstokroć prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych udogodnień dla klientów biznesowych wyłącznie po to, aby ich do siebie przyciągnąć.

bankomat
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com
Najlepsze promocje i udogodnienia proponowane są zazwyczaj nowym klientom - banki w ten sposób chcą ich do siebie przyciągnąć. Jeżeli klient już założy rachunek w danym banku, niewątpliwie będzie mu trudno z tego zrezygnować. Przenoszenie pieniędzy na nowe rachunki, zerwanie starej umowy i konieczność podpisania nowej - to wszystko powoduje, że zwykle zostajemy przy starym banku, nawet jeżeli już nie wszystkie oferowane przez niego warunki nam odpowiadają. Jeśli zatem jesteś nowym klientem i szukasz dla siebie konta bankowego, niewątpliwie możesz liczyć na duże zniżki i udogodnienia.

Czym się kierować zakładając konta firmowe? Przede wszystkim popytaj znajomych, w jakich bankach mają rachunki i czy są zadowoleni dla przykładu z obsługi - w przypadku jakichś kłopotów okazuje się to bardzo ważne. Sprawdź także, jak wysokie oprocentowanie środków zdeponowanych na rachunku firmowym oferuje bank oraz jakiego rodzaju lokaty możesz założyć - warto porównać konta firmowe (warto porównać konta firmowe).W dodatku upewnij się, czy bank oferuje możliwość założenia subkont - to bez wątpienia niezwykle ważne. Jeśli masz większą firmę i dokonujesz wielu rozliczeń, będzie to bardzo wygodne. Negocjacje z bankiem wcale nie będą łatwym procesem, dlatego na pewno powinieneś się najpierw dobrze do tego przygotować. Pamiętaj, że im większą działalność prowadzisz, tym bardziej bank będzie chciał Cię mieć u siebie - to daje znakomitą pozycję do negocjacji. Jeśli odpowiednio przeprowadzisz takie negocjacje, zdecydowanie będziesz mógł liczyć na naprawdę rewelacyjne warunki.

Tags: firmy, banki, Przedsiębiorstwa, rachunek, konto