Jak walczyć o zadośćuczynienie za wypadek samochodowy?


Na szosie czeka na nas wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich jest wypadek drogowy. Dlatego powinniśmy mieć pojęcie, co uczynić, jeżeli spotka nas nieszczęście i na skutek takiego wydarzenia doświadczymy obrażeń lub utracimy bliską osobę.


Często przejeżdżając niedaleko miejsca karambolu myślimy sobie, co za strapienie spotkało owych ludzi, dobrze, iż mnie to nie dotyczy.


świadczenia
Source: flickr.com


Niestety nieszczęście dosięgnąć może każdego . Po naszych drogach porusza się powyżej 21 milionów samochodów. Wielu kierujących jeździ po alkoholu, zuchwale, stan naszych dróg również zostawia mnóstwo do życzenia. Na skutek tych okoliczności nierzadko dochodzi do zdarzeń tragicznych. Dla wielu poszkodowanych w wypadkach samochodowych potrzebna jest kosztowna oraz długa terapia, na jaką częstokroć nie mają pieniędzy.
Powyżej połowa kontuzjowanych nie ma pojęcia, że może się ubiegać o odszkodowanie od sprawcy wypadku z jego polisy OC, iż kwota wypłacana przez ubezpieczyciela to wyłącznie część tego, co mogą i powinni uzyskać. Tymczasem możesz żądać pieniężnego zadośćuczynienia za doświadczoną szkodę, zwrotu wszelkich wydatków zawiązanych z kuracją, a w poważnych wypadkach również renty. Jeżeli przydarzy nam się wypadek samochodowy odszkodowanie takie nam się po prostu należy.


Kiedy na skutek karambolu stracimy członka rodziny, możesz domagać się odszkodowania za pogorszenie sytuacji materialnej, renty oraz odszkodowania, a ubezpieczyciel sprawcy winien zrekompensować wszelakie roszczenia. Kwota takiego odszkodowania sięgać może nawet do 2,5 miliona euro.

Tags: dom, koszt, UG